• Посилання скопійовано

Змінилася структура робочого часу для педпрацівників

Набрав чинності Закон від 06.06.2024 №3791-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти"

Змінилася структура робочого часу для педпрацівників

8 квітня  Володимир Зеленський підписав, а 9 квітня був опублікований та набрав чинності Закон від 06.06.2024 №3791-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти". Його розроблено з метою виконання зобов'язань, передбачених статтею 431 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Реалізація закону, зокрема, дозволяє:

  • залучити до освітнього процесу у вищій школі фахівців-практиків, щоб показати, як теоретичні знання працюють у практичній площині;
  • гарантувати науково-педагогічним працівникам можливість наукової діяльності в обсязі не менше 30% оплачуваного робочого часу;
  • максимальне навчальне навантаження педпрацівників в обсязі не більше 60% робочого часу.

Уточнено, що не менше 30% робочого часу науково-педагогічного працівника на навчальний рік становить наукова робота. Максимальний обсяг навчальної роботи на одну ставку науково-педагогічного працівника не може перевищувати 30% робочого часу, а педагогічного працівника - 60% робочого часу на навчальний рік.

Педагогічні працівники можуть забезпечувати проведення до 30% навчальних занять за освітньою програмою, а також інші види навчальної роботи.

До науково-педагогічного стажу працівників закладів вищої освіти зараховується час роботи на посадах педагогічних працівників закладів вищої освіти за наявності наукового (освітньо-творчого) ступеня та/або вченого звання. Час роботи на посадах науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти зараховується педагогічним працівникам закладів вищої освіти до стажу педагогічної роботи.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»