• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Економічний блок у програмі КМУ на 2026–2027 роки: страхування воєнних ризиків та доступне кредитування

Вилучено з «Моїх новин»

Ніна Южаніна проаналізувала економічний блок Програми діяльності Кабміну на 2026–2027 роки. Документ передбачає дерегуляцію, підтримку бізнесу, розвиток інвестицій і страхування воєнних ризиків, однак механізми реалізації поки що не визначені

Економічний блок у програмі КМУ на 2026–2027 роки: страхування воєнних ризиків та доступне кредитування

Народна депутатка, членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна у своєму Telegram-каналі проаналізувала окремі положення нової Програми діяльності Кабінету Міністрів України, що стосуються економіки, фінансів та соціальної політики.

Нагадаємо, 17 серпня 2026 року Кабмін постановою №1028 затвердив Програму діяльності Кабінету Міністрів України. Того ж дня документ було зареєстровано у Верховній Раді за №15521. Ми про це повідомляли тут і тут

У своєму огляді Южаніна звернула увагу, що Уряд робить ставку на приватну ініціативу, підприємництво та інвестиції як на основні чинники довгострокового економічного зростання.

Серед стратегічних цілей Програми вона виділила:

  • макрофінансову стабільність і фіскальну стійкість;
  • передбачувані правила для громадян, бізнесу та інвесторів;
  • перехід до інноваційної та експортно орієнтованої економіки;
  • розвиток внутрішнього виробництва.

Окремо у вступній частині економічного блоку згадуються страхування воєнних ризиків, доступне кредитування, захист прав підприємців і створення простих та справедливих правил для бізнесу.

Але попри амбітні цілі, Програма не містить детального опису механізмів їх реалізації. Саме на це звернула увагу депутатка:

«Звучить правильно — а що саме стоятиме за цими словами? В документі не вказано».

Як зазначає Южаніна, програмна мета Міністерства економіки полягає у переході «від економіки воєнної мобілізації, яка значною мірою тримається на підтримці партнерів, до моделі сталого життя в умовах довготривалої невизначеності».

Серед пріоритетних завдань міністерства:

  • підготовка до зимового періоду;
  • запровадження страхування воєнних ризиків;
  • адаптація програм підтримки бізнесу до умов війни;
  • удосконалення програми «5–7–9» із фокусом на інвестиції;
  • підтримка українських виробників;
  • дерегуляція та покращення умов ведення малого та середнього бізнесу.

Особливу увагу депутатка приділила саме питанням страхування воєнних ризиків і підтримки бізнесу після втрат.

«Саме блок страхування воєнних ризиків та підтримки бізнесу після втрат я тепер чекатиму особливо уважно. Бо досі нічого конкретного немає, незважаючи на «швидку потребу», — зазначила Южаніна.

Тому наразі очевидно, що більшість положень Програми мають декларативний характер. Практичне значення матимуть саме майбутні рішення уряду та профільних міністерств, які визначать механізми реалізації задекларованих ініціатив.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини і статті», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»