Держгірпромнагляд у лисіт від 03.04.2015 р. №1988/0/5.2-09/6/15 повідомляє, що згідно з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві нещасний випадок, про який своєчасно не повідомлено керівника підприємства чи роботодавця потерпілого або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу, розслідується і береться на облік згідно з цим Порядком протягом місяця після надходження заяви потерпілого чи уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси (незалежно від строку настання нещасного випадку).
У разі реорганізації підприємства, на якому стався такий нещасний випадок, розслідування проводиться його правонаступником, а в разі ліквідації підприємства встановлення факту настання нещасного випадку розслідується в судовому порядку.
Якщо факт настання нещасного випадку встановлено рішенням суду, розслідування організовує територіальний орган Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку та утворює комісію у складі не менш як чотирьох осіб.
Крім того, у разі незгоди потерпілого, членів його сім'ї чи уповноваженої особи, яка за довіреністю представляє їх інтереси, з висновками комісії щодо обставин і причин нещасного випадку, то в пунктах 34, 54 Порядку визначено права зазначених суб'єктів на оскарження таких висновків. Для цього вони можуть звернутися з обґрунтованими запереченнями, разом з підтверджуючими документами, до роботодавця чи органу Держгірпромнагляду або вирішити питання в судовому порядку.
Порядком не передбачено обмеження строку давності для призначення розслідування нещасних випадків на виробництві, а також визначено права потерпілого (членів його сім'ї чи уповноваженої особи, яка представляє їх інтереси за довіреністю) на оскарження висновків комісії.