Усі українські працівники мають право на компенсацію втраченого заробітку за час тимчасової втрати працездатності, догляду за хворими родичами, самоізоляції від COVID-19, на період відпустки по вагітності та пологах. У період війни цей страховий захист зберігається і продовжує забезпечуватись Фондом соціального страхування України.
Упродовж січня–серпня 2022 року за виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування звернулись понад 1,75 мільйона українців. Для них було нараховано матеріальне забезпечення (зокрема, лікарняні і декретні допомоги) на суму майже 10 мільярдів гривень.
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).
Нагадаємо, попри воєнний стан розмір допомог від Фонду соціального страхування України продовжує зростати. Так, виплати від ФССУ за кожен день перебування на лікарняному зросли на 15,9% та сьогодні складають у середньому 428,37 гривні/день.
Слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі Фонду за тегами #фінансування_оперативно та #фінансування_страхувальників.
***
Читайте також:
- Як дізнатися номер е-лікарняного, якщо SMS від ПФУ не надійшло?
- За якою ставкою ПДФО слід оподатковувати резиденту Дія.Сіті суми лікарняних своїх працівників?
- Продовження воєнного стану до 21 листопада: як це вплине на бізнес?
- Чи оплачуються лікарняні під час простою?
- Чи може роботодавець не нараховувати лікарняні під час війни?