Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці у своєму Телеграм-каналі розповідає, чи потрібно подавати повідомлення до територіальних органів ДПС про прийняття учня на виробничу практику.
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та організаціями.
За виконані учнями роботи під час виробничої практики підприємства здійснюють оплату праці відповідно до укладених договорів про навчально-виробничу практику за фактично виконану роботу.
Ці кошти перераховуються на розрахунковий рахунок ПТНЗ з метою виплати учням 50% зарплати за проходження виробничої практики. Інші 50% зарплати, нарахованої за час виробничої практики учням ПТНЗ, використовуються навчальним закладом.
На підставі вищенаведеного зауважимо, що трудові відносини з учнями ПТНЗ під час виробничої практики не виникають, трудові договори не укладаються, повідомлення про прийняття працівника на роботу до органів ДПС не подається.
Від редакції. Така думка Держпраці не є новою, проте вона не збігається з позицією податківців. Ми про це докладно розповідали ще у 2017 році та наводили і власні аргументи, чому ми вважаємо, що трудові відносини все ж таки виникають, якщо практикант працює й отримує зарплату, і роз'яснення податківців з цього приводу. Звісно, це лише поради, тож вирішувати, якої позиції дотримуватися, кожне підприємство має самостійно.