
Для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, виплати збільшаться на 140 гривень або на 11%. Про це повідомила народний депутат України, Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова.
"Пенсія є об’єктом індексації. В реформі прописано, що з 2019 року індексація буде відбуватись автоматично. Не буде потрібно приймати окремі рішення Уряду чи Верховної Ради України: на 50% від росту споживчих цін і на 50% від зростання середньої заробітної плати за один календарний рік. А з 2021 року - за три попередні календарні роки", - додала Людмила Денісова.
Проте осучаснення пенсій уряд не може здійснити власною постановою, без ухвалення рішення парламентом. Про це йдеться в заяві Людмили Денисової.
"Верховна Рада України протягом пленарних днів 19-21 вересня 2017 року мала розглянути у другому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614). На жаль, через затягування окремими політичними силами початку проведення реформ, розгляд пенсійної реформи протягом пленарного тижня не відбувся".
Законопроектом №6614 передбачаються нові підходи до пенсійного забезпечення:
- зарахування до страхового стажу періодів для деяких категорій громадян, а саме:
- для приватних підприємців – окремі періоди здійснення підприємницької діяльності,
- для військовослужбовців - період строкової служби,
- для матерів – періоди здійснення догляду за дітьми,
- для студентів - період навчання у вищих навчальних закладах.
Пенсійна реформа має забезпечити підвищення розмірів пенсій для 10 мільйонів українських пенсіонерів. В тому числі:
- для 5,6 мільйонів пенсіонерів - проведення осучаснення розмірів пенсій;
- для 600 тисяч працюючих пенсіонерів - скасування обмеження пенсії та її виплата в повному розмірі;
- для 1 мільйону пенсіонерів - підвищення пенсій до прожиткового мінімуму;
- для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років - скасування зменшення розміру пенсій та отримання її в повному обсязі.
Однак, зростання пенсій з 1 жовтня 2017 року - відкладено.
Помилкою є вважати, що осучаснення пенсій Уряд може здійснити за власною постановою, без прийняття рішення Парламентом. Перенесення терміну застосування прожиткового мінімуму з 1 грудня на 1 жовтня та додаткове збільшення його розміру для підвищення пенсій та її призначення можливо виключно на законодавчому рівні.
Верховній Раді України потрібно консолідуватись і терміново розглянути законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614), щоб надати можливість Уряду зробити перерахунок пенсій і виплатити їх нашим громадянам без затримок у жовтні місяці.
Читайте також: Пенсійна реформа: огляд основних положень доопрацьованого законопроекту