Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

ВРУ не підтримала запровадження накопичувальної пенсійної системи

29 квітня ВРУ не прийняла у І читанні законопроект №2683 щодо впровадження накопичувальної пенсійної системи та відправила його на доопрацювання

Верховна Рада направила на доопрацювання законопроект №2683 "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення". Документ пропонує ввести додатковий елемент пенсійної системи (так званий другий рівень).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР.

Таке рішення підтримали 311 парламентарів.

 

Хто платитиме внески

Проект передбачав встановити обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення усіх категорій працюючих осіб до досягнення ними пенсійного віку та залучення роботодавців до сплати пенсійних внесків на паритетних засадах.

Так, роботодавці мали б сплачувати 2% від розміру заробітної плати працівників, а учасники системи (працюючі особи) - внески у розмірі 1% від зарплати (доходу). За бажанням працівника, розмір його самостійних внесків міг бути збільшений. Роботодавця зобов'язували пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками в розмірі до 5% від суми зарплати такого працівника.

 

Модель пенсійної системи

Документ пропонував комбіновану модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання внесків у Пенсійному казначействі, а також в недержавних пенсійних фондах.

 

Вибір способу заощадження

Учасник системи міг обрати пенсійний портфель (консервативний, збалансований або динамічний) авторизованої компанії з управління активами Пенсійного казначейства або авторизований недержавний пенсійний фонд.

При цьому внески учасників системи, які не визначились зі своїм вибором, підлягали автоматичному розподілу між пенсійними портфелями, управління активами яких здійснюється авторизованими компаніями з управління активами.

Учаснику системи хотіли надати право змінити пенсійний портфель або обрати авторизований недержавний пенсійний фонд.

Передбачалося, що учасники системи будуть мати право на отримання за рахунок коштів системи накопичувального пенсійного забезпечення одноразових виплат, прискорених виплат, програмних виплат, довічних пенсій.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що цей проект Рада повинна була розглянути в ході позачергового засідання у четвер.

Як писало РБК-Україна, 18 листопада 2020 року Кабінет міністрів схвалив проект закону накопичувальної професійної пенсійної системи. Проект стосується працівників, зайнятих на шкідливих підприємствах.

Відзначимо, Міністерство соціальної політики презентувало законопроекти про введення загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі