• Посилання скопійовано

Яку суму ЄСВ необхідно зазначати в рядку 3 розділу І єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

Показники рядка 3 розд. І єдиної звітності формуються в «автоматичному режимі» шляхом експорту підсумкових значень з додатка Д1. Суми ЄСВ, які необхідно перераховувати працедавцю, мають відповідати сумам з рядка 7 розд. І єдиної звітності

Яку суму ЄСВ необхідно зазначати в рядку 3 розділу І єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

Увага! Все про єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ (місячна форма) у 2025 році – посилання на новий бланк, докладну інструкцію із його заповнення та подання, складання додатків до Податкового розрахунку, виправлення помилок, штрафи за неподання чи несвоєчасне подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ – читайте у путівнику від редакції «Дебет-Кредит»: 

Щомісячна єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у 2025 році: інструкція із заповнення, додатки, виправлення помилок, штрафи

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 із змінами та доповненнями.

Згідно з частиною другою ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) обчислення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) здійснюється роботодавцями на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок.

Відповідно до п. 3 розд. ІІ Порядку Розрахунок подається в один із таких способів:

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року №851-VІ «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон №851) та від 05 жовтня 2017 року №2155-VІІ «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон №2155);

  • на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;
  • надсилається поштою з повідомленням та описом про вкладення, за умови, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти;
  • на паперовому носії, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п’яти.

Грошові суми в додатках Розрахунку заповнюються в гривнях з копійками.

При цьому зазначені суми округлюються до двох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.

Базою нарахування єдиного внеску, зокрема, для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» (частина перша ст. 7 Закону №2464).

Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі – Додаток Д1) до Розрахунку призначений для щомісячного формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) (п. 1 розд. ІV Порядку).

Згідно з п. 2 розд. ІІІ Порядку рядок 3 «Нараховано єдиного внеску» розд. І Розрахунку – це сума граф 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3,5, 3,6, що дорівнює сумі відповідних показників графи 20 Додатка Д1 до Розрахунку за звітний період.

Показники рядка 3 розд. І Розрахунку формуються в «автоматичному режимі» за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення шляхом експорту підсумкових значень з Додатка Д1 до Розрахунку.

При цьому суми єдиного внеску, які необхідно перераховувати працедавцю, повинні відповідати сумам, які відображені у рядку 7 розд. І Розрахунку.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»