• Посилання скопійовано

Зміни порядку нарахування ЄСВ - уже в дії

Сьогодні набуває чинності закон, який спрощує умови для зниження ставки єдиного внеску

Зміни порядку нарахування ЄСВ - уже в дії

В Україні сьогодні, 13 березня 2015 р. набирає чинності закон України №219-VIII “Про внесення змін до розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Зазначимо, що вчора закон був офіційно опублікований в парламентській газеті “Голос України”. Згідно з документом, закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Цей закон зменшує навантаження на фонд оплати праці, що має сприяти легалізації зарплат.

Так, закон знижує з 30% до 20% вимогу про підвищення фонду бази нарахування єдиного. Тобто закон знижує вимоги для застосування коефіцієнта.

Закон поширює новий порядок нарахування єдиного внеску (зменшення навантаження на фонд оплати праці шляхом запровадження коефіцієнту 0,4 до розміру єдиного внеску у 2015 р., та коефіцієнт 0,6 до розміру єдиного внеску у 2016 р.) на фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту), та підприємства, установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

При нарахуванні єдиного внеску пропонується враховувати кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати (попередньо було – всім застрахованим особам).

Також передбачається застосовувати коефіцієнти 0,4 та 0,6 з джерел за не основним місцем роботи.

Крім того, при розрахунку середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника у 2014 році братимуть кількість звітних місяців платника в 2014 р., а не 12 місяців, як було передбачено у попередній редакції.

Запропонований коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, зазначеними в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього закону (підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства), які виплачують грошове забезпечення.

При розрахунку коефіцієнту показники за 2014 р. визначатимуться на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог цього Закону.

Нагадаємо, 2 березня 2015 р. Верховна Рада підтримала відповідний законопроект №1863.За відповідне рішення проголосували 270 нардепів із 226 мінімально необхідних.

 

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»