З 1 січня 2018 р. запрацював новий механізм надання послуг з медичної реабілітації працюючих людей після перенесених ними захворювань та травм, - повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
Одним з основних моментів такого механізму є запровадження адресності в отриманні застрахованими громадянами належного реабілітаційного лікування у санаторних закладах.
Тепер виключно застраховані особи (працюючі громадяни) самостійно обирають санаторно-курортний заклад відповідно до визначених лікарем профілів медичної реабілітації для отримання належного лікування.
Загалом процедура отримання медичної реабілітації на сьогодні виглядає так.
Заклад охорони здоров’я (лікарня), у якому людина перебуває на лікуванні, інформує робочий орган Фонду соцстрахування України про потребу такої людини у медичній реабілітації протягом доби з моменту надання висновку лікарсько-консультативної комісії.
Не пізніше наступного дня представник Фонду відвідує застраховану особу безпосередньо у лікарні, де надає їй роз’яснення про Порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням, а також оформлює заяву для забезпечення таким лікуванням.
Надалі представник Фонду перевіряє перебування такої людини у Держреєстрі загальнообов’язкового держсоцстрахування, здійснює комунікацію із санаторно-курортним закладом, який обрала людина та готує відповідні документи.
Таким чином, усі бюрократичні процедури, пов’язані із збором та оформленням документів здійснюють працівники Фонду, а не застрахована особа.
Загалом уся процедура від моменту повідомлення людини про її право на реабілітацію до узгодження дати заїзду до санаторно-курортного закладу та підписання тристороннього договору займає не більше трьох днів.
З переліком санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, а також з Порядком відшкодуванням витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду можна ознайомитися на сайті Фонду соціального страхування України.
***
Читайте також: Відновлювальне лікування за принципом "гроші ходять за людиною": що це та як працюватиме?