• Посилання скопійовано

Зміни до Порядку обліку платників ЄСВ – в дії

Сьогодні, 8 червня, набрали чинності зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Що саме змінюється – розповіла ДФСУ

Зміни до Порядку обліку платників ЄСВ – в дії

Нагадаємо, що Мінфін наказом від 29.03.2018 р. №393 затвердив зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це ми вже повідомляли ось тут>>

Сьогодні, 8 червня, ці зміни набрали чинності (через 10 днів з дня його офіційного опублікування).

 

З чим пов'язані зміни та що саме змінюється?

Про це розповіли в ДФСУ. Податківці нагадали, що Законом №2148-VII  внесені зміни до Закону про ЄСВ та встановлено, що:

  • платниками єдиного внеску є члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;
  • взяття на облік таких осіб здійснюється не пізніше робочого дня з дня отримання від них відповідної заяви.

Наказом визначається форма заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма № 12-ЄСВ) та процедури взяття на облік платників єдиного внеску – членів фермерського господарства.

Заява за формою № 12-ЄСВ подається членом фермерського господарства до контролюючого органу за його місцем проживання та окрім члена фермерського господарства підписується Головою фермерського господарства, членом якого він є.

Також Наказом визначаються процедури заміни повідомлення про взяття на облік платників єдиного внеску за формою №2-ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону №755.

У разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою № 2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.

Контролюючий орган видає (надсилає) платнику єдиного внеску нове повідомлення протягом двох робочих днів після отримання від платника заяви із зазначенням причин заміни та старого повідомлення.

У такому ж порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

Джерело: ДФСУ

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»