• Посилання скопійовано

Як підприємцям сплачувати ЄСВ за 2018 рік?

ДФСУ надала роз'яснення щодо сплати ЄСВ за 2018 рік підприємцями (у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування)

Як підприємцям сплачувати ЄСВ за 2018 рік?

ДФСУ у листі від 24.01.2019 р. №2265/7/99-99-13-02-01-17 надала роз'яснення щодо сплати ЄСВ за 2018 рік фізичними особами - підприємцями (у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування).  Податківці наголосили, що:

1. Остаточний розрахунок зазначеною категорією платників проводиться до 10 лютого наступного року за даними Декларації, з урахуванням вже сплаченого щоквартально протягом 2018 року єдиного внеску.

Водночас при визначенні бази нарахування ЄСВ за звітний рік, сума отриманого доходу (прибутку), яка зазначена в Декларації, розподіляється на кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник ЄСВ та відображається у Звіті з ЄСВ (додаток 5).

2. Оскільки ЄСВ сплачується лише з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка встановлена законодавством, то максимальна сума єдиного соцвнеску, яку можуть сплатити вказані платники єдиного внеску на місяць, у 2018 році становить 12285,90 грн (55845,00 х 22%).

Мінімальна сума ЄСВ на місяць для фізичних осіб -підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, у 2018 році становила 819, 06 грн (3723,00 х 22%).

3. Річна сума ЄСВ за 2018 рік не може становити менше ніж 9828,72 грн для фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони перебували на обліку в органах доходів і зборів як платники ЄСВ весь календарний рік.

При сплаті єдиного внеску та відповідно при відображенні нарахованих сум єдиного внеску у звітності необхідно враховувати кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку в органах доходіві зборів як платник ЄСВ.

4. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соцвнеску фізичні особи - підприємці несуть фінансову відповідальність відповідно до ст. 25 Закону №2464 та адміністративну відповідальність відповідно ст. 165-1 КУпАП.

Нагадаємо, що цим листом також надано приклади заповнення звіту з ЄСВ для ФОП обох систем. Докладніше про це читайте тут>>

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»