• Посилання скопійовано

Уряд підтримав законопроєкт щодо старту накопичувальної пенсійної системи

18 листопада на черговому засіданні Уряду ухвалено законопроєкт про запровадження накопичувальної пенсійної системи

Уряд підтримав законопроєкт щодо старту накопичувальної пенсійної системи

За інформацією Дениса Шмигаля в Телеграм, сьогодні на засіданні Уряду було схвалено законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи». Остаточного тексту законопроєкту ще не оприлюднено. Про його появу на сайті ВРУ обов'язково проінформуємо додатково.

Прем'єр-міністр наголосив, що професійну накопичувальну систему пропонується запровадити для осіб молодше 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах. 

Зокрема, такі особи отримають власні пенсійні рахунки, якими вони зможуть скористатися, коли вийдуть на пенсію.

Нагадаємо, що раніше ми наводили розмір внесків та джерела їх сплати на підставі інформації від Мінсоцполітики. Зокрема, йшлося про таке:

«На старті системи ми пропонуємо встановити внески на рівні 4% (2%роботодавець + 2% працівник). При цьому, прем’єр-міністр висловив готовність одночасно відповідно зменшити ЄСВ та ПДФО, щоб не збільшувати навантаження на бізнес.

За розрахунками Мінсоцполітики старт системи з внесками в розмірі 4% забезпечить виконання мінімальних зобов’язань України щодо пенсійного забезпечення згідно ратифікованої конвенції МОП на рівні 40% при наявності передбаченого законодавством України страхового стажу. За умови поступового збільшення внесків до 7% коефіцієнт заміщення наблизиться до 50%».

 

Подробиці законопроекту від Мінсоцполітики

За інформацією Мінсоцполітики законопроектом пропонується:

Для працівників, які були або зараз працюють в шкідливих та важких умовах праці, не змінюються умови з призначення пільгової дострокової пенсії.

Замінюється механізм відшкодування пільгових пенсій на фінансування таких пенсій через сплату підвищеної ставки єдиного внеску (на 15% за працівників на роботах за Списком №1 та на 7% – за Списком №2 і деяких інших категорій осіб).

При цьому, за рахунок цих коштів покриватимуться, як видатки для виплати поточних пільгових пенсій, так і формуватиметься дострокова накопичувальна пенсія для майбутніх пенсіонерів, які зараз працюють в шкідливих умовах праці.

Крім того, передбачається надати право участі в накопичувальній професійній пенсійній системі іншим працівникам, на умовах, визначених за результатами соціального діалогу в колективних договорах, угодах.

Також надається право підприємствам-боржникам розстрочити до 60 календарних місяців суми несплачених ПФУ фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Марина Лазебна наголосила, що запропонований механізм «по-перше, є компромісним та найбільш оптимальним рішенням, щоб вийти із цієї ситуації, по-друге, запроваджує соціальну відповідальність підприємства щодо формування бонусних програм додаткового накопичувального пенсійного забезпечення».

***

Читайте також:

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»