• Посилання скопійовано

Як формується медвисновок щодо порушення режиму лікування?

У випадках коли лікарем встановлено факт порушення пацієнтом призначеного ним режиму лікування, формується новий медичний висновок із зазначенням дати та виду порушення режиму лікування

 Як формується медвисновок щодо порушення режиму лікування?

Пенсійний фонд нагадує, що застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують встановлений лікарем режим, не виконують інструкцій, рекомендацій фахівців з реабілітації або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі лікарсько-консультативною комісією чи МСЕК, втрачають право на її отримання з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Тобто у випадках коли лікарем встановлено факт порушення пацієнтом призначеного ним режиму лікування, формується новий медичний висновок із зазначенням дати та виду порушення режиму лікування. Це передбачено Порядком формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я, затвердженим Наказом МОЗ України від 01.06.2021 №1066. Такий лікарняний є підставою для припинення страхової виплати.

До порушення режиму лікування можуть належати:

  • відмова від огляду МСЕК та госпіталізації;
  • невиконання рекомендацій лікаря;
  • самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
  • навмисне заподіяння шкоди своєму здоров’ю або симуляція хвороби, тощо.

Нагадаємо, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Він формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Рішення про призначення страхової виплати приймає роботодавець, який контролює правильність її нарахування, своєчасність здійснення, приймає рішення про відмову у призначенні або припиненні, розглядає підставу і правильність видачі відповідних документів.

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»