• Посилання скопійовано

Нещасний випадок стався за основним місцем роботи: що з лікарняними за сумісництвом?

Якщо людина втратила працездатність через нещасний випадок і перебуває у трудових відносинах з іншим страхувальником, такий страхувальник оплачує потерпілому перші 5 днів тимчасової непрацездатності власним коштом. З шостого дня фінансування здійснюється ПФУ

Нещасний випадок стався за основним місцем роботи: що з лікарняними за сумісництвом?

"Мій чоловік втратив працездатність через нещасний випадок на підприємстві. При цьому він перебуває у трудових відносинах з іншим страхувальником — викладає в навчальному закладі. Чи отримає він допомогу по тимчасовій непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом?".

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відповідає: так, отримає.

Законодавством передбачено надання застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах як за основним місцем роботи (діяльності), так і за місцем роботи за сумісництвом (Закон України від 18.12.2024 №4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування»).

Якщо людина втратила працездатність через нещасний випадок і при цьому перебуває у трудових відносинах з іншим страхувальником (за іншим місцем роботи, ніж те, де стався нещасний випадок), такий страхувальник оплачує потерпілому перші п’ять днів тимчасової непрацездатності власним коштом.

Розмір виплати – 100 відсотків середньої зарплати (оподаткованого доходу) незалежно від страхового стажу працівника.

З шостого дня тимчасової непрацездатності фінансування лікарняних здійснюється Пенсійним фондом України.

Допомога по тимчасовій непрацездатності (внаслідок нещасного випадку на виробництві/професійного захворювання) призначається та виплачується роботодавцем, у якого настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати. При цьому перші сімнадцять днів тимчасової непрацездатності оплачуються цим роботодавцем власним коштом.

Докладніше, як здійснюються виплати за листками непрацездатності, дивіться тут.

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»