Міністерство юстиції України розповідає, що у разі якщо ти вирішив оформити договір страхування, уважно вивчи усі його умови перед підписанням.
На що варто звернути увагу?
Розмір страхової суми – у межах цієї суми ти зможеш отримати страхову виплату у разі настання страхового випадку.
Ліміти відповідальності страховика за страховим ризиком чи подією – максимальна сума страхової виплати за договором страхування або за певним страховим випадком чи об’єктом страхування.
Перелік страхових ризиків – це непередбачувані ймовірні події, на випадок настання яких проводиться страхування.
Перелік винятків із страхових випадків.
Розмір франшизи – частина збитків, яку страховик не відшкодовує.
Дата, періодичність сплати та розмір страхової премії. Страхова премія – це плата за страхування, яку клієнт зобов’язаний сплатити страховій компанії згідно з договором страхування. Договір зазвичай починає діяти тільки після сплати страхової премії в повному обсязі або її першої частини.
Період очікування – проміжок часу, що визначено умовами договору страхування, коли не діє страховий захист за певними ризиками.
Порядок дій у разі настання події, що має ознаки страхового випадку. Невчасне повідомлення страховику про таку подію часто стає причиною відмови у страховій виплаті.
Права та обов’язки сторін договору.
Строки прийняття страховиком рішення про здійснення страхової виплати, порядок та умови здійснення страхових виплат.
Наявність додатків, посилань на пов’язані документи та їх зміст.
У яких випадках договір страхування припиняє діяти.
Залежно від класу страхування дізнайся, з якими структурами, крім страховика, доведеться взаємодіяти в разі настання страхового випадку. Наприклад, оформлюєш медичне страхування – з’ясуй перелік установ/лікарень, у яких можна отримати послуги і які покриватимуться договором страхування.