• Посилання скопійовано

Як посилити гарантії захисту бізнесу під час кримінальних проваджень: позиція Ради бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена вважає за необхідне посилити контроль за виконанням судових рішень, уточнення механізмів повернення вилученого майна та надання потерпілому повноцінного процесуального статусу

Як посилити гарантії захисту бізнесу під час кримінальних проваджень: позиція Ради бізнес-омбудсмена

У межах моніторингу виконання рекомендацій свого системного звіту «Зловживання і тиск правоохоронців на бізнес» Рада бізнес-омбудсмена (РБО) надала експертні пропозиції до тексту законопроєкту №12439 щодо вдосконалення гарантій захисту суб’єктів господарювання під час кримінального провадження.

Законопроєкт, зареєстрований у січні 2025 року, передбачає важливі зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які мають зменшити простір для зловживань з боку правоохоронних органів — зокрема, в частині арешту та повернення майна, зловживання процесуальними правами, прав потерпілих та ефективності судового захисту.

Поточна версія Законопроєкту №12439 вже враховує низку рекомендацій, які були надані РБО в системному звіті «Зловживання і тиск правоохоронців на бізнес». Разом з тим у листі на адресу Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності РБО поділилася зауваженнями, що ґрунтуються на аналізі сотень скарг бізнесу, які надходили до РБО впродовж останніх років. Серед ключових пропозицій — посилення контролю за виконанням судових рішень, уточнення механізмів повернення вилученого майна та надання потерпілому повноцінного процесуального статусу.

«Зміни, запропоновані в Законопроєкті №12439, є важливим кроком до створення передбачуваного та справедливого правового середовища. Ми переконані, що врахування практичного досвіду РБО дозволить зробити ці реформи більш дієвими та стійкими», — зазначив бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

Рада бізнес-омбудсмена висловила вдячність парламентарям за ініціативу та готовність надалі долучатися до роботи над удосконаленням кримінального процесуального законодавства з урахуванням інтересів добросовісного бізнесу.

 ***

Читайте також

Джерело: Рада бізнес-омбудсмена України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»