• Посилання скопійовано

Крадіжка бренду загрожує в’язницею

За незаконне використання торгової марки мінімальним покаранням буде штраф у розмірі 17000 грн, і при цьому несплата штрафу зможе потягти за собою його заміну позбавленням волі. Крім того, залежно від обставин справи суди призначатимуть і значніші штрафи — аж до 255000 грн. Про це у своєму блозі на UBR.UA пише патентний повірений України, адвокат, керуючий партнер патентно-юридичного агентства «Синергія» Вікторія Остапчук.

«Якщо раніше за порушення, передбачені статтею ККУ «Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованої вказівки походження товару», передбачалося покарання не лише у вигляді штрафу, а також у вигляді громадських робіт і позбавлення волі від 2-х до 6 років, то тепер основне покарання обмежується штрафом. Але що важливо: раніше розмір штрафу встановлювався у розмірі від 200 до 1000 н.м.д.г. (від 3400 до 51000 грн), а тепер штраф значно збільшений і становить від 1000 до 15000 н.м.д.г. (від 17000 до 255000 грн)», — зазначає вона.

При цьому, наголошує експерт, новелою закону України від 15 листопада 2011 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності», яким і були внесені зміни до статті 229 ККУ стали також зміни у ст. 410 УПКУ, ст. 53 УКУ. «Згідно з цими статтями тепер несплата штрафу, визначеного у вироку, стала більш незручною справою для правопорушника, ніж раніше, бо тепер така несплата тягне за собою заміну штрафу як виправними роботами, так і позбавленням волі», — пише вона.

Водночас, додає Вікторія Остапчук, ст. 176 ККУ «Порушення авторського права і суміжних прав» та ст. 177 ККУ «Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію» — залишилися незмінними.

Варто зазначити, що за даними МВС, за статтями 176, 177, 229 ККУ найчастіше судами застосовувалися мінімальні види покарання: такі як позбавлення волі з випробним терміном (у 65% вироків), штрафи від 1700 до 3400 грн (у 30% вироків), виправні роботи (у 5% вироків).

«А тепер за порушення прав на торгову марку мінімальним покаранням буде штраф у розмірі 17000 грн, і при цьому його несплата зможе спричинити його заміну позбавленням волі. Крім того, залежно від обставин справи суди призначатимуть і значніші штрафи — аж до 255000 грн, які теж потрібно буде платити державі без особливих зволікань», — пише вона.

Нагадаємо, 17 січня 2012 року набрали чинності зміни до статті 229 Кримінального кодексу України «Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованої вказівки походження товару».

Ірина Малик

 

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 363
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6096
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459