• Посилання скопійовано

ДПСУ вказує на можливість винесення рішень податковими органами під час адміноскарження

Лист ДПСУ від 25.01.2012 р. №3711/К/10-1114/270

Лист, про який піде далі мова, встановлює спеціальні правила прийняття та винесення податкових повідомлень-рішень. Причому цього разу ДПСУ вказує на можливість їх винесення за результатами розгляду скарг в порядку адміністративного оскарження.

Отже, зі змісту виданого ДПАУ роз’яснення випливає таке. За установленими в теорії права підходами до класифікації актів, правовий акт індивідуальної дії -- виданий суб’єктом владних повноважень документ, який прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акта (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов’язкових правил поведінки та стосується прав та обов’язків чітко визначеного суб’єкта (суб’єктів), якому він адресований.

Обов’язковою ознакою правового акта індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов’язковість його приписів для відповідного суб’єкта (суб’єктів), дотримання яких забезпечується правовими механізмами.

Тобто рішення про результати розгляду скарги саме по собі не породжує настання правових наслідків, а є підставою для направлення податкового повідомлення-рішення.

Власне останнє є письмовим повідомленням контролюючого органу (рішенням) про обов’язок платника податків сплатити суму грошового зобов’язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених ПКУ та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи (пп. 14.1.157 статті 14 ПКУ). Тож правові наслідки для платника породжують безпосередньо податкові повідомлення-рішення, якими нараховані грошові зобов’язання.

З одного боку, ми цілком погоджуємося з тим, що оскаржуються саме рішення контролюючого органу про нарахування грошових вимог, а не акт перевірки або рішення за результатами розгляду скарги.

Проте приписи ст. 86 ПКУ у зв’язку з ст. 56 та 58 ПКУ не встановлюють можливість винесення податкових повідомлень-рішень за результатами розгляду скарг платників податків. Хіба що йдеться про винесення окремих податкових повідомлень-рішень в результаті зменшення (збільшення) сум податкових зобов’язань у результаті їх адміністративного оскарження.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459