• Посилання скопійовано

ДПСУ вказує на можливість винесення рішень податковими органами під час адміноскарження

Лист ДПСУ від 25.01.2012 р. №3711/К/10-1114/270

Лист, про який піде далі мова, встановлює спеціальні правила прийняття та винесення податкових повідомлень-рішень. Причому цього разу ДПСУ вказує на можливість їх винесення за результатами розгляду скарг в порядку адміністративного оскарження.

Отже, зі змісту виданого ДПАУ роз’яснення випливає таке. За установленими в теорії права підходами до класифікації актів, правовий акт індивідуальної дії -- виданий суб’єктом владних повноважень документ, який прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акта (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов’язкових правил поведінки та стосується прав та обов’язків чітко визначеного суб’єкта (суб’єктів), якому він адресований.

Обов’язковою ознакою правового акта індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов’язковість його приписів для відповідного суб’єкта (суб’єктів), дотримання яких забезпечується правовими механізмами.

Тобто рішення про результати розгляду скарги саме по собі не породжує настання правових наслідків, а є підставою для направлення податкового повідомлення-рішення.

Власне останнє є письмовим повідомленням контролюючого органу (рішенням) про обов’язок платника податків сплатити суму грошового зобов’язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених ПКУ та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи (пп. 14.1.157 статті 14 ПКУ). Тож правові наслідки для платника породжують безпосередньо податкові повідомлення-рішення, якими нараховані грошові зобов’язання.

З одного боку, ми цілком погоджуємося з тим, що оскаржуються саме рішення контролюючого органу про нарахування грошових вимог, а не акт перевірки або рішення за результатами розгляду скарги.

Проте приписи ст. 86 ПКУ у зв’язку з ст. 56 та 58 ПКУ не встановлюють можливість винесення податкових повідомлень-рішень за результатами розгляду скарг платників податків. Хіба що йдеться про винесення окремих податкових повідомлень-рішень в результаті зменшення (збільшення) сум податкових зобов’язань у результаті їх адміністративного оскарження.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»