• Посилання скопійовано

Позапланова перевірка декларації про готовність об’єкта будівництва — протягом 3 місяців з дати подання

Лист Держархбудінспекції від 11.05.2012 р. №40-19-3295

Відповідно до п. 1 Порядку здійснення держархбудконтролю, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2011 р. №553 (далі -- Порядок), ним визначено процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів будівництва.

Підставою для проведення позапланової перевірки, зокрема, є необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні та декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об’єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів(п. 7 Порядку).

Таким чином, посадові особи інспекцій держархбудконтролю мають право проводити позапланові перевірки з метою перевірки достовірності даних, наведених у декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

При цьому посадові особи інспекцій під час здійснення держархбудконтролю мають право безперешкодного доступу на місце будівництваоб’єкта або місцезнаходження суб’єкта господарювання, який провадить госпдіяльність, пов’язану з будівництвом об’єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності.

Що вимагається від перевіряючих для допуску їх до перевірки?Під час проведення позапланової перевірки посадова особа інспекції зобов’язана пред’явити службове посвідчення та направлення для проведення позапланової перевірки.

У разі відмови суб’єкта містобудування, щодо якого здійснюється держархбудконтроль, у допуску посадових осіб інспекції до проведення перевірки складається відповідний акт.

При цьому Держархбудінспекція нагадує, що недопущення посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України або її територіальних органів на об’єкти будівництва тягне за собою накладення штрафу від 5100 грн до 6800 грн (ч. 2 ст. 188-42 КупАП).

Щодо строку проведення позапланової перевірки, то він не може перевищувати 5 робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника не більше ніж на 2 робочі дні. У разі потреби продовження позапланової перевірки керівник інспекції чи його заступник видає наказ.

Держархбудконтроль здійснюється у присутності суб’єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об’єкт будівництва.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459