• Посилання скопійовано

ДПСУ отримала порядок арешту коштів на рахунках за державними кредитами

Лист ДПСУ від 28.05.2012 р. №15061/7/19-1017

ДПСУ звертає увагу на внесені НБУ зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої 21.01.2004 р. постановою НБУ №22.

З метою виконання банками платіжних документів, оформлених податковими органами на підставі рішення суду, щодо списання коштів з рахунків клієнтів банків, змінами передбачено механізм виконання платіжних документів органів ДПС -- інкасових доручень (розпоряджень) та форму таких інкасових доручень.

Крім того, внесено зміни до глави 10 Інструкції №22, якою передбачений порядок виконання банками заходів щодо арешту коштів на рахунках клієнтів в частині зупинення видаткових операцій на рахунках клієнтів шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого клієнта.

Враховуючи наведене, головний податковий орган доходить до висновку, що зазначені зміни дають можливість органам ДПС здійснювати заходи щодо погашення податкового боргу платників податків та погашення простроченої заборгованості госпсуб’єктів перед державою на підставі рішень судів, які направляються до виконання органам ДПС, за:

-- кредитом (позикою), залученим державою або під державну (місцеву) гарантію;

-- кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню).

Арешт на підставі документа про арешт коштів може бути накладений на всі кошти, що є на всіх рахунках клієнта банку, без зазначення конкретної суми, або на суму, що конкретно визначена в цьому документі. Якщо в документі про арешт коштів не зазначений конкретний номер рахунку клієнта, на кошти якого накладений арешт, але обумовлено, що арешт накладено на кошти, що є на всіх рахунках, то для забезпечення суми, визначеної цим документом, арешт залежно від наявної суми накладається на кошти, що обліковуються на всіх рахунках клієнта, які відкриті в банку, або на кошти на одному/кількох рахунку/ах.

Банк приймає до виконання такі документи:

постанову державного виконавця;

рішення суду.

Вказані документи можуть бути доставлені до банку самостійно державним виконавцем, слідчим, представником суду, органу ДПС або рекомендованим/цінним листом, відправником якого є суд, державний виконавець, слідчий, орган ДПС.

Нагадаємо, що провадження у справах за зверненням органів ДПС при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо:

1) зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків;

2) підтвердження обґрунтованості адмінарешту майна платника податків;

3) стягнення коштів за податковим боргом.

Розглядають подання у порядку ст. 183-3 КАС України.

Автор: Канарьова Наталія

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459