• Посилання скопійовано

Податкова міліція змінить систему проведення перевірок - обіцяє ДФС

За останні 6 місяців порушено набагато менше кримінальних справ, і при цьому збільшилися показники економічного відшкодування

Податкова міліція змінить систему проведення перевірок - обіцяє ДФС

Об этом заявил первый заместитель главы Государственной финансовой службы Украины (ГФС) Владимир Хоменко, подводя итоги работы налоговой милиции за последние 6 месяцев.

Так, за последнее полугодие следователями налоговой милиции расследовалось 7,2 тыс. криминальных производств, что на 29% меньше, чем в 2013 г. При этом, с целью возмещения убытков бюджету был наложен арест на имущество на сумму 1,2 млрд грн, что в три раза больше, чем в минувшем году. Кроме того, 342 млн грн уже возмещено бюджету.

Среди новаций последних 6 мес. Хоменко отметил то, что после внесения изменений в ведомственную регламентацию порядка передачи материалов налоговых проверок в следственные подразделения, произошло реальное уменьшение количества криминальных производств. Теперь предприниматель имеет возможность письменно изложить свое несогласие с проверкой и выразить все свои замечания. До завершения рассмотрения всех этих замечаний, на основании результатов такой проверки следствие не начинается.

Заместитель главы ГФС добавил, что постоянно и системно стали проводиться ревизии существующих криминальных производств, начатых на основании предположений о совершении преступлений. Если проверка не находит факт совершенного преступления, такие производства моментально закрываются. На сегодняшний день уже закрыто 1,5 тыс. соответствующих производств.

“Нынешняя позиция налоговой милиции полностью соответствует ранее обозначенному курсу на декриминализацию правонарушений в хозяйственной сфере. Если предприниматель допустил нарушения, вместо того, чтобы садиться в тюрьму, он должен возместить ущерб. От предпринимателя есть польза государству и обществу, только когда он находится на свободе. Единственное исключение из этого правила, это организованная экономическая преступность”, – заявил Хоменко.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 520
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9536
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460