• Посилання скопійовано

Чи варто допускати на позапланову перевірку на підставі п. 78.1.1. Податкового кодексу? (Відео)

У яких випадках варто допускати на позапланову перевірку на підставі п. 78.1.1. ПКУ? Думка податкового адвоката.

п.78.1.1. НКУ - Документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

 

Таким чином, п. 78.1.1. ПКУ є законною підставою для допуску до перевірки тільки при дотриманні наступних умов:

1. Підприємство отримувало запит про надання інформації та документів із зазначенням у ньому конкретних порушень податкового, валютного та іншого законодавства.

2. Підприємство не відреагувало на такий запит або пропустило 10-ти денний термін для надання відповіді.

 

Якщо ж відповідь на запит було надано своєчасно тау підприємства є підтвердження даного факту (відмітка про прийняття, опис до цінноголиста, відмітка кур'єрської служби і т.і.) - наказ на перевірку із зазначенням п. 78.1.1. ПКУ є необґрунтованим.

 

Що робити?

1. Надати ревізорам журнал реєстрації перевірок і переконатися, що вони зробили в ньому відповідний запис.

2. Не допустити на перевірку.

3. Вимагати від представників фіскальної служби складання акту про відмову в допуску до перевірки.

4. Оскаржити в судовому порядку незаконний наказ про проведення перевірки.

 

До чого потрібно бути готовим у разі відмови в допуску?

Пам'ятайте! Можливі негативні наслідки для платника податків передбачені тільки за необґрунтовану відмову в допуску до проведення перевірки.

Серед них:

1. Адміністративний арешт майна. Арешт може бути накладено рішенням керівника ДФС, обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.

2. Зупинення операцій за поточними рахунками (за заявою податкового органу виключно за рішенням суду).

3. Адміністративна відповідальність (згідно ст.163-3 КУпАП виноситься попередження або накладається штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів, при повторному порушенні - від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів).

У разі прийняття рішення про допуск на перевірку без законних підстав, підприємство не зможе оскаржити в суді результати такої перевірки на підставі відсутності підстав для її проведення.

 


Олександр Смирнов,
керівник податкової практики Консалтингової компанії "Де Факто"
www.defacto.com.ua

Якщо Вас цікавить позиція адвоката з якого-небудь питання, що має відношення до податкових конфліктів або господарської діяльності підприємства - Ви можете повідомити про нього в коментарях і Ваші побажанні будуть враховані при підготовці наступних відео.

Джерело: Консалтингова компанія "Де Факто"

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»