ДФСУ у листі від 11.11.2015 р. №24066/6/99-99-22-04-02-15 зазначила, що акт (довідка) документальної перевірки:
- складається у двох примірниках,
- підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку,
- реєструється у контролюючому органі протягом 5 робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).
Акт після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його законним представникам або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Водночас не передбачена можливість перенесення законодавчо встановлених термінів складення, реєстрації та вручення платнику податків у встановленому порядку акта перевірки або визнання його недійсним у разі відсутності підпису окремих посадових осіб, які проводили цю перевірку, зокрема, у випадках їх відпустки, звільнення, перебування на лікарняному тощо.
Також зазначаємо, що окремі дефекти податкового повідомлення-рішення контролюючого органу не повинні сприйматися як безумовні підстави для висновку щодо протиправності такого рішення. Якщо податкове повідомлення-рішення прийняте контролюючим органом у межах компетенції та з його форми можна чітко встановити його зміст, зокрема, порушення законодавства, згідно з яким визначено грошове зобов’язання платника податків, суму такого зобов’язання, таке рішення є правомірним, навіть у разі, коли не дотримано окремих елементів його форми. Про це також свідчить наявна судова практика, зокрема ухвала Вищого адміністративного суду України від 28.03.2014 №375/11/14-14.
Проте платник податків може оскаржити рішення, прийняті контролюючим органом в адміністративному або судовому порядку.