Міністерство фінансів розробило та оприлюднило проект наказу „Про затвердження Порядку проведення камеральної перевірки звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (завантажити).
Порядок розроблено з метою:
- поліпшення адміністрування ЄСВ,
- контролю за повнотою подання звітності з єдиного внеску, відображених у звітності донарахованих сум;
- визначення механізму проведення ДФСУ та її територіальними органами камеральної перевірки звітності з єдиного внеску.
Як зазначено у Порядку, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу доходів і зборів виключно на підставі даних, зазначених у звітах платника ЄСВ. При цьому згода платника на перевірку та його присутність під час її проведення не обов'язкові.
Камеральна перевірка даних, заявлених у звітності, проводиться протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання такої звітності, а у разі її отримання після граничного строку подання – протягом 30 календарних днів з дати фактичного подання такої звітності.
Перевірці підлягатимуть:
- Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4) - таблиці 1-4;
- Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (додаток 5) - таблиці 1-3;
- Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів (додаток 6) - таблиці 1-3;
- Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (додаток 7) - таблиця "Відомості про застраховану особу, з якою стався нещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання".
У разі встановлення порушень складається Акт про результати камеральної перевірки у двох примірниках та після його реєстрації вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику ЄСВ. У разі його незгоди з висновками перевірки, він має право подати свої заперечення до органу доходів і зборів за основним місцем обліку.