Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Як перевірятимуть акти інвентаризації залишків пального

Податківці роз'яснили порядок проведення перевірок актів інвентаризації залишків пального

ДФСУ у листі від 05.05.2016 р. №10105/6/99-99-12-02-02-12 нагадала, що платники податків повинні були  протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального враховуються у формулі, визначеній п. 232.3 ПКУ, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Дані акта інвентаризації можуть бути перевірені контролюючим органом протягом шести календарних місяців із дня його подання.

При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в СЕАРП на підставі даних акта перевірки.

Зазначена норма ПКУ не обмежує контролюючі органи у виборі виду перевірки, що передбачені ст. 75 ПКУ. Зокрема такі питання можуть бути перевірені, як у ході фактичної так і документальної перевірки.

Порядок проведення перевірок та строки їх проведення визначається ст. 77 - 82 ПКУ.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Державна фіскальна служба України
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Інвентаризація , Перевірки , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?