ДФСУ у листі від 05.05.2016 р. №10105/6/99-99-12-02-02-12 нагадала, що платники податків повинні були протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального враховуються у формулі, визначеній п. 232.3 ПКУ, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Дані акта інвентаризації можуть бути перевірені контролюючим органом протягом шести календарних місяців із дня його подання.
При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених в акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в СЕАРП на підставі даних акта перевірки.
Зазначена норма ПКУ не обмежує контролюючі органи у виборі виду перевірки, що передбачені ст. 75 ПКУ. Зокрема такі питання можуть бути перевірені, як у ході фактичної так і документальної перевірки.
Порядок проведення перевірок та строки їх проведення визначається ст. 77 - 82 ПКУ.