Нагадаємо, що 3 листопада 2016 року Верховна Рада прийняла вцілому три законопроекти із пакету "державного нагляду".
Серед них - законопроект №3153 «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Ним, зокрема, передбачалося встановити до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Докладно про це читайте тут>>
Проте одночасно з прийняттям цього Закону у Верховній Раді було зареєстровано проект Постанови "про скасування рішення Верховної Ради України від 03.11.2016 року про прийняття в цілому, як закону законопроекту №3153". Його авторами є нардепи Ю. Левченко, В. Чумак та Н. Новак.
Як пояснюють автори цього документу, рішення про прийняття законопроекту №3153 прийняте з порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради України, що призводить до порушення прав народних депутатів України як представників українського народу на його опрацювання та внесення відповідних пропозицій.
Зокрема, згідно з Регламентом ВРУ законопроект, підготовлений до другого читання, мав бути поданий у вигляді порівняльної таблиці, яка мала містити:
- текст законопроекту, прийнятого за основу;
- усі внесені та не відкликані пропозиції (можливо, із стислим обґрунтуванням), поправки, що мають суцільну нумерацію і розміщуються на рівні з відповідними статтями законопроекту, із зазначенням ініціаторів їх внесення - суб'єктів права законодавчої ініціативи;
- висновок головного комітету щодо внесених пропозицій, поправок;
- остаточну редакцію статей законопроекту, що пропонується головним комітетом для прийняття у другому читанні.
Крім того, на голосування ставляться окремо всі пропозиції і поправки, що надійшли і не були відкликані у порядку, визначеному Регламентом ВРУ.
Однак під час розгляду законопроекту №3153 деякі поправки було фактично внесено з голосу під час пленарного засідання. Більше того, ці поправки було без голосування включено до тексту законопроекту при голосування його в цілому.
Тому, автори проекту Постанови вважають, що вказане рішення прийняте з порушенням процедури, що "позбавило можливості народних депутатів об’єктивно розглянути відповідне питання та прийняти рішення, яке б відповідало інтересам держави та українського народу".