Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики.
Текст постанови поки що не оприлюднений*. Проте, як можна зрозуміти, постанова прийнята попри останні зауваження Держрегуляторної служби - ред. Далі - пряма мова Мінсоцполітики.
*****
Мета акту - забезпечення виконання положень статті 259 КЗпП, Конвенції МОП №81, а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці.
Рішенням Уряду врегульовується механізм державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Зокрема, запроваджуються нові підходи у стосунках держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.
Так, передбачено, що роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників.
Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця так званого «аудиту» трудового законодавства, а заходи впливу застосовуватимуться лише у випадку, якщо роботодавець відмовляється усувати порушення законодавства про працю.
Водночас ухвалена постанова визначає ефективний механізм виявлення неоформлених працівників, що є черговим кроком Уряду у боротьбі за легалізацію доходів громадян та недобросовісних підприємців.
*****
UPD 27/04/2017
Оприлюднено Постанову КМУ від 26.04.2017 р. №295>>
Більше про норми цієї Постанови та про те, чого слід очікувати від перевірок інспекторами праці, - читайте тут>>
*****
Читайте також:
- Перевірки Держпраці: що потрібно знати
- ДРС не погодила постанову КМУ щодо порядку здійснення перевірок у сфері праці
- "Трудові" перевірки Держпраці: доопрацьовано проект постанови КМУ
- ДРС проти постанови КМУ щодо перевірок у сфері праці
- Як інспектори з праці контролюватимуть додержання законодавства про працю (проект постанови КМУ)