• Посилання скопійовано

Порядок перевірок держвиплат удосконалять. Мінфін оприлюднив законопроект!

​Мінфін презентує для публічного обговорення законопроект щодо верифікації та моніторингу державних виплат

Порядок перевірок держвиплат удосконалять. Мінфін оприлюднив законопроект!

Мінфін презентує для публічного обговорення проект Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

 

У чому суть?

Міністерство фінансів розробило проект Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Головна мета цього законопроекту - системне законодавче врегулювання основних правових та організаційних засад здійснення верифікації державних виплат в Україні.

Законопроект передбачає основні права та завдання Міністерства фінансів у частині здійснення верифікації державних виплат, врегульовує основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів надання інформації.

Проектом акту визначено основні етапи верифікації, зокрема:

1) превентивна верифікація – верифікація при зверненні фізичної особи за призначенням за державними виплатами;

2) поточна верифікація – верифікація під час надання державних виплат фізичним особам;

3) ретроспективна верифікація – верифікація після завершення надання державних виплат фізичним особам.

Також визначено порядок надання рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, порядок підтвердження та спростування відповідних рекомендацій, а також підходи щодо повернення неправомірно перерахованої (виплаченої) державної виплати.

 

Що це дає?

Це сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення в Україні. Окрім того, це підвищить адресність державних виплат та оптимізує бюджетні видатки шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розміру державних виплат.

 

Що далі?

Після публічного обговорення законопроект буде доопрацьовано та подано на розгляд Кабміну та відповідно до Верховної Ради.

 

Довідково:

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, яка впливає на визначення права та розміру державних виплат, а також виявлення невідповідних даних у автоматизованих інформаційних і довідкових системах, реєстрах, базах даних та інших джерелах інформації про фізичних осіб, яким призначено, нараховано та/або здійснено державні виплати, а також фізичних осіб, які звернулися за призначенням державної виплати.

 

Аналітична робота за результатами проведення верифікації також надасть можливість удосконалити законодавство у сфері призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат.

Ознайомитися з проектом можна тут>>

Завантажити презентацію>>

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024168
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 537
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0246
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460