Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Все про позапланові перевірки ліцензіатів у 2019 році

Коли та як будуть проводитися позапланові перевірки у ліцензіатів у 2019 році? Розповіла Держрегуляторна служба

ДРС розповідає, що 1 січня 2019 року втратив чинність Закон України від 03.11.2016 р. №1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон №1728).

З дати втрати чинності Закону №1728 органи ліцензування на яких поширюється дія Закону України від 02.03.2015 р. №222-VІІІ «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон №222), у відповідності до ч. 10 ст. 19 Закону №222, зможуть здійснювати позапланові перевірки додержання ліцензіатом(и) вимог відповідних ліцензійних умов з підстав, передбачених п. 24 та 5 ч. 9 ст. 19 Закону №222, лише за наявності погодження ДРСУ, яке надається на підставі відповідного рішення Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування за результатом розгляду звернення органу ліцензування з огляду на таке.

Ч. 7 ст. 19 Закону №222 встановлено, що контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов здійснюють у межах своїх повноважень органи ліцензування шляхом проведення планових і позапланових перевірок відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до ч. 10 ст. 19 Закону №222 позапланова перевірка додержання ліцензіатом вимог ліцензійних умов з підстав, передбачених п. 24 та 5 ч. 9 цієї статті, здійснюється лише за наявності погодження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування, яке надається на підставі рішення Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування за зверненням органу ліцензування.

Звернення органу ліцензування повинно містити документальне підтвердження виявлення інформації, передбаченої п. 2 ч. 9 цієї статті, або завірену ним копію відповідного звернення чи повідомлення, передбачених п. 4 або 5 ч. 9 цієї статті.

П. 24 та 5 ч. 9 ст. 19 Закону №222 передбачені такі підстави для проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов, як:

  • виявлення у державних інформаційних ресурсах (паперових або електронних) інформації, що свідчить про порушення ліцензіатом вимог ліцензійних умов або не узгоджується з інформацією, що подається ліцензіатом органу ліцензування відповідно до вимог цього Закону, – з метою перевірки додержання ліцензіатом вимог ліцензійних умов у відповідній частині (зокрема, повідомлення про зміну даних, зазначених у підтвердних документах) або перевірки достовірності відповідної інформації;
  • обґрунтоване звернення фізичної або юридичної особи про те, що внаслідок порушення ліцензіатом вимог ліцензійних умов такій особі (особам) було завдано матеріальної шкоди або порушено її (їхні) законні права чи інтереси, – з метою перевірки додержання ліцензіатом вимог ліцензійних умов у відповідній частині;
  • повідомлення посадових осіб контролюючих органів про виявлені в ході виконання контрольних повноважень порушення ліцензіатом вимог ліцензійних умов – з метою перевірки додержання ліцензіатом вимог ліцензійних умов у відповідній частині.

Нагадаємо, раніше ми вже оприлюднювали відповіді на узагальнені запитання підприємців щодо планових перевірок, позапланових перевірок, оскарження результатів перевірок, не допуску контролерів до проведення перевірки.

***

Читайте також: Інформація про видані ліцензії буде міститися у ЄДР. Проект Мінекономрозвитку

Джерело
Державна регуляторна служба України
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Ліцензія , Перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі