Finance.ua розповідає, що голова Державної податкової служби Сергій Верланов назвав зловживанням ситуацію, коли великі компанії використовують для ведення бізнесу схему з фізособами-підприємцями.
Він зазначив, що для вирішення цієї проблеми приймати нові закони не потрібно.
«Ми будемо шукати аргументи в чинному законодавстві, в судовій практиці, в Кодексі законів про працю про те, що є ситуації, в яких це є зловживанням. Концепція зловживання правом відома. Думаю, ми попрацюємо в цьому напрямку», – зазначив він.
Верланов назвав великим викликом для економіки те, що практично весь малий і середній бізнес так чи інакше пов’язаний з ФОПами і юридичними особами на спрощеній системі оподаткування.
«Поділ цих малих і середніх бізнесів на декілька, кілька десятків або сотень ФОПів не дає фактично консолідувати звітність компанії, показати вартість цього бізнесу, отже, бізнес перестає розвиватися», – заявив він.
Голова Податкової підкреслив, що 98,5% податку на прибуток в Україні платить всього 5 тис. компаній, хоча зареєстровано близько 0,5 млн.
«Ми бачимо, що у нас фактично немає цього консолідованого середнього бізнесу. Він де-факто є, але де-юре його немає», – сказав Верланов.
Він додав, що через це бізнес не може отримати капітал для розширення бізнесу, впровадження інновацій, виходу на міжнародні ринки.
В ході зміни цієї системи потрібно враховувати, що завдяки їй в Україні з’явилися цілі прогресивні галузі та високомобільні частини населення: IT, консалтинговий бізнес, креативна індустрія, підкреслив Верланов.
***
Читайте також:
- Сергій Верланов очолив Державну податкову службу України
- Податкову службу очолив заступник міністра фінансів С. Верланов: хто він?
- ТОП-10 питань до нового голови Державної податкової служби
- Уряд створив комісію з реорганізації ДФС
- Стратегія розвитку Державної податкової служби України, – презентація від Верланова