• Посилання скопійовано

Як виглядає «ризиковість» операції очима ДПС?

Які характеристики операцій можуть свідчити про фіктивність?

Як виглядає «ризиковість» операції очима ДПС?

Реальна історія одного платника

Знайомтесь:

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ):

Підприємство зі 100% іноземними інвестиціями. Профільним видом діяльності компанії є оптова торгівля металевої продукції. Підприємство має статус імпортера (тобто реальність ТМЦ підтверджується митницею, а ПДВ сплачується при ввезенні). Доля імпортного товару у складі загального об’єму реалізуємих на території України ТМЦ складає 100%.

Постачальники продукції – це лідери металургії з рейтингу найбільших компаній Турецкої республіки – 2019 року. Абсолютно всі покупці – це крупні вітчизняні заводи!

Реальність профільної діяльності забезпечується необхідною матеріально-технічною базою (офісні та складські приміщенні з техоснащенням в оренді, транспортний засіб у власності – №20-ОПП направлені до ГУ ДПС) + придбанням усіх необхідних забезпечувальних послуг (транспортно-експедиторських, транспортних, з переробки давальницької сировини, навантажувально-розвантажувальні та інш.)

Середня заробітна плата на підприємстві складає більше 20 тис. грн.

За сумами сплачених податків та зборів у 2019 році ТОВ у будь-якому регіоні України не буде на останніх ролях!

 До плану-графіку планових документальних перевірок платників податків на 2020 рік ТОВ не включено!

 

 «Вирок»: «ризикове» підприємство

Отже, якщо у вашого бізнеса схожі якісні характеристики, то майте на увазі – ваше підприємство теж «ризикове»!

 

Хто так вирішив?

ГУ ДПС в Одеській області (на підставі листа ДФСУ) – ще 04.07.2019 р. Своїм всевидячим оком зуміла побачити те, що не видно всім нам!

 

 Причина «ризиковості» під грифом «Супер-секретно»

«… матеріали, що використовувались Комісією при розгляді питань про внесення ТОВ до переліку ризикових містять інформацію з обмеженим доступом, яка може зашкодити інтересам третіх осіб в разі її розголошення» - це одна із відповідей ГУ ДПС в Одеській області…

«… обмеження доступу до інформації, зазначеної у листі ДФСУ від ….. №…. , здійснюється для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, та для реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.» - а це вже вища податкова інстанція відмітилась!

У свою чергу, ТОВ з метою ініціювання процедури виведення з категорії «ризикових» 3 рази зверталось до податківців з проханням надати відомості щодо конкретної підстави виключно «своєї ризиковості»!

 

Що маємо на сьогодні

1. Підприємство у «ризикових» вже 7-ий місяць.

2. Фактичні причини «ризиковості» – «тайны, покрытые мраком».

3. З моменту включення до категорії «ризикових» почались «блокування» податкових накладних.

4. Більше 90% ПН було зареєстровано після ініціювання процедури «розблокування».

5. При цьому, абсолютно всі податкові накладні по Повидомленням про подання пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПКУ були «розблокировані» центральною комісією (у свою чергу, комісія регіонального рівня приймала за повідомленнями негативні рішення)!

6. При ідентичності «розблокувальних» пакетів документів в рамках одних і тих самих договорів податковими органами приймаються протилежні рішення (в більшості випадків ПН реєструються, але в деяких податкові органи «бачать» елементи «ризиковості»).

7. На прийом до керівництва ГУ ДПС в Одеській області підприємство записали на 20.02.2020 р. (і це при тому, що запис проводився 13.01.2020 р.)!

8. 27.01.2020 р. підприємство направило вимогу та пакет документів на виведення з «ризикових» - тиждень документи пролежали без руху, а тепер в податковій говорять, що діє інший порядок направлення зазначених документів (електронний)! Але станом на 03.02.2020 р. така можливість технічно відсутня (в електронному кабінеті платника навіть відсутня форма подання таких документів).

9. А весь цей час підприємство з іноземними інвестиціями зазнає значних збитків як фінансових, так і репутаційних.

Андрій Тамошюнас, податковий адвокат, партнер консалтингової компанії ADA Group

Джерело: Андрій Тамошюнас, податковий адвокат, партнер консалтингової компаниії "ADA Group"

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 523
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9626
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460