Інспектори праці Управління, на виконання доручення Державної служби України з питань праці, продовжують інформувати роботодавців та мешканців області про переваги легального працевлаштування. Після масштабної роз’яснювальної роботи з 1 вересня поточного року розпочнеться інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників. Тому роботодавцям роз’яснюють і наслідки використання неоформленої праці.
Так, відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження;
Повторне вчинення порушення, передбаченого абзацом другим цієї частини, повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.
Розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 року становить 4723 гривні.
Інформація про факти можливого використання незадекларованої праці, зафіксовані під час інформаційних відвідувань роботодавців, буде використана з 1 вересня, коли розпочнуться інформаційні відвідування з питань виявлення неоформленої найманої праці.
До того часу роботодавці мають змогу самостійно усунути порушення та уникнути покарань.
Від редакції:
- Офіційної інформації та тексту такого доручення Шмигаля наразі немає.
- Зауважимо, що карантинний мораторій на такі перевірки не поширюється. Тому незалежно від продовження карантину до 1 листопада, інспекційні відвідування з 1 вересня розпочнуться.
- З 27 травня діє новий порядок проведення планових перевірок з охорони праці та зайнятості. Про це тут.
- З 31 грудня 2019 року інспектування Держпраці проводяться без попередження і лише виїзні. Про це тут.
- Увага! З 23 липня неоформлених працівників перевірятимуть лише інспектори Держпраці. Про це ми писали тут.
- Ми ще на початку карантину попереджали, що під час карантину Держпраці ретельно вивчає порушення роботодавців для майбутніх перевірок.
***
Читайте також: З 1 вересня Держпраці відновлює трудові перевірки щодо неоформлених працівників та зарплат «в конвертах»
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!