• Посилання скопійовано

Мінфін готує законопроєкт щодо непрямих методів контролю доходів фізосіб

Концепція застосування «непрямих методів» контролю доходів громадян наразі в роботі в Міністерстві та має бути подана до Кабміну до 30 березня

Мінфін готує законопроєкт щодо непрямих методів контролю доходів фізосіб

4 лютого відбулася зустріч Європейської Бізнес Асоціації з заступниками Міністра фінансів України – Світланою Воробей та Юрієм Драганчуком – для обговорення актуальних для бізнесу податкових та митних питань.

У податковому блоці основні питання компаній стосувалися запропонованих нововведень щодо зниження оподаткування персональних доходів та запровадження оподаткування доходів домогосподарств, розробки концепції непрямих методів контролю за повнотою декларування персональних доходів, ситуації з запровадженням обов’язкового використання РРО/ПРРО (касових апаратів) ФОПами 2-3 груп спрощеної системи, екологічного податку і т.д.

Так, представники Мінфіну повідомили, що проєкт Закону №6539 Про домогосподарство наразі розглядається Міністерством. У процесі реформування системи оподаткування персональних доходів Міністерство фінансів пропонуватиме збереження діючої структури податків без об’єднання трьох податків в один. Крім того, для Мінфіну важливо забезпечити збалансованість державного та місцевих бюджетів  при вивченні компенсаторів, що буде додатково обговорюватися у публічній площині.

Так само і Концепція застосування «непрямих методів» контролю доходів громадян наразі в роботі в Міністерстві та має бути подана до Кабміну до 30 березня. За 1 місяць до цієї дати проєкт Концепції має бути опублікований на сайті Мінфіну для громадського обговорення.

Бізнес очікує на залучення до розробки таких регуляторних актів, які будуть мати безпосередній вплив на кожного платника податків.

У зв’язку з обов’язковим запровадженням РРО з 1 січня для 2 і 3 груп ФОП, було обговорене проблемне питання від банків, які повідомляють про масове повернення POS терміналів до банків. Продовжимо розбиратися у цій проблемі та сподіватимемося, що після перехідного періоду стабільна робота налагодиться. 

Експерти Асоціації повідомили про готовність галузі мобільного зв’язку до обговорення змін до Постанови КМУ №85 від 07 лютого 2018 року з метою розблокування процесу отримання розстрочення ПДВ на імпорт для обладнання, яке ввозиться для побудови телекомунікаційних мереж нового покоління.

Цього року зростають ставки екологічних податків, зокрема, втричі на викиди СО2. Водночас, в Законі України №1914-IX від 30.11.2021 (ПЗУ №5600) передбачена можливість спрямування частини з цих надходжень на заходи, що сприятимуть зменшенню викидів. Для реалізації цього положення бізнес готовий обговорити спільно з Міндовкілля та Міністерством фінансів ефективні напрями використання коштів.

Бізнес подякував представникам Мінфіну за підготовку якісних узагальнюючих податкових консультацій минулого року та висловив сподівання, що цього року продуктивність Мінфіну не знизиться.  У бізнесу вже є кілька пропозицій, які наразі оформлюються та будуть додатково надіслані Мінфіну.

В рамках митного блоку питань бізнес обговорив, зокрема перспективи уніфікації ставок ввізного мита на окремі товари в рамках проєкту Закону №6149 Про внесення змін до митного тарифу України, проведення оновлення Митного тарифу до стандарту кодифікації товарів 2022 року та вирішення питання  митного оформлення особистих речей громадян, що змінюють постійне місце проживання. При цьому Асоціація озвучила свою позицію стосовно недоцільності збільшення ставок ввізного мита на засоби захисту рослин. 

Не оминули увагою проєкт Закону №3562 Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо порядку контролю правильності визначення митної вартості товарів). Шкода, що позиція бізнесу дещо не співпадає у питаннях запровадження додаткового методу визначення митної вартості на підставі «індикативних цін» з електронної системи управління ризиками Держмитслужби. Бізнес пропонує переведення контрольних функцій, в тому числі митної вартості товарів на етап пост-аудит. На думку ж Мінфіну, такий варіант можливий радше як виключення, ніж як загальне правило. 

Також бізнес обговорив з Мінфіном важливість запровадження єдиних підходів до застосування митного  законодавства  у різних регіональних митницях, в контексті створення єдиної юридичної особи на митниці. У даному питанні ми на одному боці з Міністерством.

Позиція Міністерства та бізнесу щодо криміналізації контрабанди співпадають у контексті підтримки цієї концепції, втім формулювання законопроєкту в поточній редакції можуть спричинити правову невизначеність, тому потрібна подальша спільна робота над відшліфуванням проєкту Закону №5420.

Також було порушення питання необхідності врегулювання термінів валютного контролю у митному режимі «митний склад» (ІМ74). Оскільки наразі українські компанії знаходяться у дискримінаційній позиції відносно найближчих іноземних держав. Тому бізнес звернувся за підтримкою до Мінфіну в діалозі з Нацбанком щодо перегляду термінів валютного нагляду для виправлення існуючої колізії.

***

Читайте також:

***

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 376
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6286
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459