• Посилання скопійовано

Лист профспілки може бути підставою для перевірки Держпраці

Після підписання та набрання чинності законопроєкту №7251 лист профспілки буде однією з підстав для заходу державного контролю Держпраці

Лист профспілки може бути підставою для перевірки Держпраці

11 липня представники Об’єднання профспілок Львівщини зустрілися з в. о. начальника Держпраці у Львівській області Оксаною Єзерською. Серед іншого, обговорили посилення співпраці у зв’язку із змінами у законодавстві під час воєнного стану.

Нагадаємо, що 1 липня Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому проєкт Закону (№7251) про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин. Зокрема, законопроєкт передбачає надання профспілкам можливості ініціювати заходи державного контролю.

«Регулювання трудових відносин у воєнний час є надзвичайно актуальним і важливим, тому що, зміни в трудовому законодавстві надали право роботодавцям дещо звужувати трудові права працівників. На жаль, є роботодавці, які зловживають цією можливістю і зменшують, навіть, основні мінімальні гарантії, які передбачені для працівників. І сьогоднішня зустріч з Оксаною Єзерською, в час коли ми очікуємо впровадження закону №7251, є дуже важливою для посилення співпраці, обміну інформацією, а також координації наших спільних дій щодо дотримання трудового законодавства з тими реформами, які зараз проводяться», - розповів голова ОПЛ Роман Дацько.

Профспілки офіційним листом зможуть звернутися до Держпраці щодо перевірки фактів порушення об’єктами господарювання прав працівників.

«В законопроєкті №7251 передбачається, що профспілки, у межах повноважень, слідкують за дотриманням мінімальних гарантій трудових прав працівників. Вони зможуть нас інформувати щодо незадекларованих трудових відносин і наявності порушень з припинення трудових відносин, а також щодо питань, які врегульовуються законопроєктом №7251. Лист профспілки є однією з підстав для заходу державного контролю Держпраці», - додає в. о. начальника ГУ Держпраці у Львівській області Оксана Єзерська.

***

Читайте також:

***

Джерело: Федерація профспілок України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024162
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 483
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 8866
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460