За інформацією Держфінмоніторингу, основним напрямом діяльності Державної служби фінансового моніторингу України як підрозділу фінансової розвідки України в умовах воєнного часу є встановлення каналів фінансування осіб, які можуть бути пов’язані з військовою агресією з боку російської федерації та республіки білорусь щодо України, у тому числі диверсійно-розвідувальних груп.
В рамках операційної діяльності за 2022 рік Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 934 матеріали.
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 75,7 млрд гривень.
За 2022 рік загальна сума зупинених Держфінмоніторингом фінансових операцій та заблокованих коштів становить в еквіваленті 7,7 млрд гривень.
Так, і на цьому фінансовому фронті протидія фінансуванню тероризму рф проти України є важливою складовою боротьби з агресором, і для ефективної роботи Держфінмоніторинг має досить потужні інструменти.
Але, 7,7 млрд гривень по зупинених Держфінмоніторингом фінансових операціях та заблокованих коштах проти 75,7 млрд гривень фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та із вчиненням кримінального правопорушення, виглядають не дуже ефективно.
Тому тоді потрібно коригувати критерії ризику для застосування ризик-орієнтованого підходу під час проведення фінансового моніторингу.
Бо досить часто непросто доводиться великій кількості і фізичних, і юридичних осіб через перевірки по зупинених фінансових операціях.
Вам нічого це не нагадує (підказка - блокування податкових накладних, наприклад).