• Посилання скопійовано

Депутати планують змінити ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції

У ВРУ зареєстровано законопроєкт №5473-д, спрямований на удосконалення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції

Депутати планують змінити ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції

23 березня 2023 року у ВРУ зареєстровано проєкт Закону №5473-д «Про внесення змін до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» щодо врегулювання деяких питань здійснення ринкового нагляду та відповідальності суб'єктів господарювання».

Метою законопроєкту є удосконалення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції, що забезпечить належний і ефективний контроль за якістю нехарчової продукції, а також захист суб’єктів господарювання від можливих корупційних ризиків під час здійснення перевірок.

З огляду на це, пропонується внести зміни до Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», зокрема:

  • надати визначення терміна «невиконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів». Це невиконання всіх або будь-якої з вимог рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів;
  • включити до обмежувальних (корегувальних) заходів ринкового нагляду, передбачених пунктом 2 статті 22 Закону, знищення продукції або приведення її в інший спосіб до стану, що виключає її використання;
  • надати право органам ринкового нагляду та суб'єктам господарювання фіксувати процес здійснення перевірок засобами аудіо -, фото - та відеотехніки;
  • врегульовати питання застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог Закону до розповсюджувачів – юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування. Так, до таких осіб застосовуватимуть адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, у розмірі 1000 н.м.д.г. (17 000 грн). А за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на суб’єкта господарювання вже накладено штраф, - у розмірі 4000 н.м.д.г. (68 000 грн).

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»