• Посилання скопійовано

Обмеження доступу до сайтів «нечесних» інтернет-магазинів: підписано закон

10 червня ВРУ прийняла у цілому законопроєкт №6134. Ним пропонується надати Держпродспоживслужбі можливість звертатися до провайдера щодо обмеження доступу до сайту інтернет-магазинів у разі нечесної підприємницької практики. 5 липня Президент підписав Закон

Обмеження доступу до сайтів «нечесних» інтернет-магазинів: підписано закон

Законопроєкт №6134 розроблено з метою наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства Європейського Союзу та гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС.

Ми раніше писали, що Комітетом було рекомендовано ВРУ його прийняти.

10 червня депутати вирішили підтримати законопроєкт №6134 в цілому. Про це повідомив Железняк у своєму Телеграм-каналі. 

Законопроєктом пропонується імплементувати ряд законодавчих актів ЄС шляхом викладення Закону України «Про захист прав споживачів» в новій редакції та, зокрема, визначаються:

  • принципи, на яких ґрунтується захист прав споживачів;
  • права та обов’язки споживачів в електронній торгівлі;
  • суб’єкти системи захисту прав споживачів;
  • питання врегулювання споживчих спорів;
  • питання відповідальності за порушення законодавства про захист прав споживачів.

Зазначимо, що Мінекономіки раніше наголошувало, що цим законопроєктом планують надати Держпродспоживслужбі можливість звертатися до провайдера щодо обмеження доступу до вебсайту інтернет-магазинів, які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів.

5 липня Закон №3153 було підписано Президентом. Про це свідчить інформація з картки Закону. З текстом Закону можна ознайомитися тут.

Але його норми запрацюють неодразу після офіційного опублікування, а тільки через рік, але не раніше закінчення воєнного стану в країні. Тож у торговців буде ще час підготуватися до нових правил захисту прав споживачів.

Детально про всі ці нюанси ми розповімо в окремій аналітиці після підписання Президетом тексту Закону.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 343
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 5896
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459