
Внутрішні аудитори приватної юрособи повинні повідомляти компетентні органи про виявлені факти корупції чи підбурення до неї. Адже відсутність такого обов’язку знижує ефективність боротьби як такої.
Таку новелу Уряд заклав у проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів запобігання корупції, зокрема у приватній сфері» (№9505), повідомляє «Закон і Бізнес».
Як наголошують в Кабміні, в Антикорупційній стратегії на 2021-2025 рр. передбачено вирішення проблеми високого рівня толерування корупції у приватному секторі економіки, зокрема шляхом встановлення обов’язку внутрішніх аудиторів повідомляти про виявлені ними факти вчинення корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень.
Наразі у пп. 3, 4 ч. 3 ст. 61 закону «Про запобігання корупції» передбачені загальні вимоги до працівників юридичної особи, в тому числі і приватних підприємств, невідкладно інформувати посадову особу, відповідальну за запобігання корупції, керівника або засновників (учасників) юридичної особи про випадки підбурення до вчинення корупційного правопорушення та вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень іншими працівниками юридичної особи або іншими особами.
Але, на думку чиновників, інформація про те, хто кому і скільки неправомірной вигоди пропонував, упродовж одного робочого дня має ставати відомою органам прокуратури, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України або Національному агентству з питань запобігання корупції.
Крім того, цим проектом з відповідних законодавчих положень прибирається згадка про осіб, які «займають особливо відповідальне становище». Адже у Кабміні не бачать необхідності поділяти чиновників та політиків за рівнем відповідальності їх становища – перед корупцією мають усі бути рівними.