Ось і дійшли до розгляду на комітеті проєкту закону про скасування мораторію на документальні перевірки. Повідомила Н. Южаніна в Телеграм.
Як виявилося, комітетом був підготовлений доопрацьований варіант, який сьогодні і розглядали. Мова йде про законопроєкт №10016. Про нього ми писали тут. Але звісно всіх нових деталей в тексті за карткою проєкту поки немає.
На проведення планових перевірок мораторій знімається повністю, але перевірки в так званому спеціальному режимі будуть застосовуватися починаючи з 1 листопада поточного року до кінця 2024 року з такими особливостями.
Крім суб'єктів господарювання, які перевірялися й раніше (діяльність яких пов'язана з підакцизною продукцією, гральним бізнесом, фінансовими/платіжними послугами або які є нерезидентами з відокремленими підрозділами/постійними представництвами в Україні), до плану-графіка планових перевірок (з можливим внесенням змін щомісяця) включатимуться підприємства, які відповідатимуть одному з таких критеріїв:
- рівень сплати податку на прибуток на 50% і більше менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;
- рівень сплати ПДВ на 50% і більше менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі (цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25% і більше від загальних обсягів постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток не менший, ніж 50% рівня у відповідній галузі);
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більш ніж у 2 рази;
- загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75% або більше суми задекларованого річного доходу, якщо такий дохід становить від 10 млн грн;
- заробітна плата нараховується в розмірі, меншому за середній по підприємствах відповідної галузі у відповідному регіоні.
Усі рівні сплати податків по галузях публікуються на сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності законом.
Мораторій на перевірки платників єдиного податку першої та другої груп скасовується з 1 серпня 2024 року.
Чи підпадатимуть платники під ці критерії, податківці визначатимуть на основі показників їх фінансово-господарської діяльності за підсумками 2021 року.
Окрім того, мораторій буде продовжено щодо юридичних осіб, які розташовані на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій.
***
Читайте також: Кому готуватися до перевірок ДПС вже з 1 листопада 2023 року: зʼявився текст доопрацьованого законопроєкту