Нагадаємо, що за Законом №3453 планові перевірки ДПС з 8 грудня можуть проводитися у т.ч. у платників податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
- рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку;
- рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж удвічі;
- загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75 або більше відсотків суми загального річного доходу, задекларованого у такій декларації, за умови що сума загального річного доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, становить 10 мільйонів гривень і більше;
- нарахування та/або виплата податковим агентом – юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні (за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику).
При цьому до ПКУ включено норму, за якою рівні сплати відповідного податку по галузях та показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані на основі показників за підсумками 2021 календарного року, мали бути опубліковані на сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Законом №3453. Для цілей цього підпункту галузь визначається за видами економічної діяльності на рівні класу згідно з КВЕД 009:2010.
15 грудня 2023 року на сайті ДПС було опубліковано показники рівнів сплати податку на прибуток та податку на додану вартість відповідно до класів КВЕД за 2021 рік, а також середньої заробітної плати. Про це ми писали тут.
А 5 січня Южаніна у своєму Телеграм-каналі поділилася порадами для платників податків, щоб зрозуміти, чи може податкова прийти з плановою документальною перевіркою у 2024 році.
Як визначити власний рівень сплати ПДВ та податку на прибуток?
За інформацією, яку нардеп отримала від ДПС, алгоритм такий.
Рівень сплати податків кожного платника визначається згідно з поданими ним декларацією з податку на прибуток (одна річна за 2021 рік) та деклараціями з ПДВ (12 місячних за 2021 рік).
Рівень сплати ПДВ (у %) розраховується як співвідношення задекларованого до сплати позитивного значення ПДВ до задекларованого обсягу постачання (без ПДВ) по всіх операціях (за ставками 20%, 14% та 7%), помноженого на 100.
Рівень сплати податку на прибуток (у %) розраховується як співвідношення задекларованої до сплати суми податку на прибуток (за всіма об'єктами оподаткування) до задекларованої суми доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), помноженого на 100.
Якщо розрахований показник відповідного платника на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі, такий платник податків або вже включений до плану перевірок, або може бути включений протягом 2024 року.
З показниками можна ознайомитися за посиланнями далі:
- Показники рівнів сплати податку на прибуток у відповідності до класів КВЕД за 2021 рік (.xlsx, 50 Kb) (Завантажити)
- Показники рівнів сплати податку на додану вартість у відповідності до класів КВЕД за 2021 рік (.xlsx, 53 Kb) (Завантажити)
- Інформація щодо показників середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформованих на основі показників за підсумками 2021 року
***
Читайте також:
УВАГА! З'явився план-графік перевірок ДПСУ на 2024 рік