• Посилання скопійовано

БЕБ взялося за боротьбу з тіньовим тютюновим бізнесом: які результати?

За результатами слідства, службові особи компанії у податковій звітності відображали реалізацію тютюну в адресу підприємств з ознаками фіктивності. Фактично ж продаж тютюну відбувався за готівку поза обліком

БЕБ взялося за боротьбу з тіньовим тютюновим бізнесом: які результати?

Детективи Бюро економічної безпеки України скерували до суду обвинувальний акт  стосовно генерального директора, його заступника та головного бухгалтера одного з найбільших в Україні дистриб’юторів тютюнових виробів.

Слідством встановлено, що службові особи компанії у податковій звітності відображали реалізацію тютюнових виробів в адресу підприємств з ознаками фіктивності.

Фактично ж продаж тютюнових виробів цим товариствам не здійснювався. Реалізація відбувалася за готівку поза обліком, у тому числі й через мережу власних магазинів роздрібної торгівлі. 

Своєю чергою, ці підприємства у податковій звітності документально відобразили реалізацію інших товарів – м’ясної продукції та палива.

Надалі кошти легалізували шляхом укладання низки договорів із фінансовими компаніями.

Такі дії призвели до несплати податків та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом в особливо великих розмірах – бюджету було завдано понад 1,6 млрд збитків. 

Генеральному директору товариства, його заступнику та головному бухгалтеру повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 ККУ (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 ККУ (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). 

Обвинувальні акти скеровані до суду. 

Оперативний супровід – співробітники ДСР. Процесуальне керівництво здійснювали прокурори Офісу Генерального прокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»