• Посилання скопійовано

Генпрокурор відзвітував щодо аудиту кримінальних проваджень проти бізнесу

Генеральний прокурор надав результати аудиту кримінальних проваджень, порушених проти бізнесу: закрито майже п’яту частину проваджень цієї категорії (1218 із 6471, що були виявлені під час аудиту)

Генпрокурор відзвітував щодо аудиту кримінальних проваджень проти бізнесу

За сприяння Ради бізнес-омбудсмена України бізнес-омбудсмен Роман Ващук та Генеральний прокурор Андрій Костін зустрілися з провідними бізнес-асоціаціями та членами Ради з питань підприємництва при Президентові України. Лейтмотивом зустрічі стала оцінка виконання указу Президента про нагальні проблеми бізнесу у взаємодії з правоохоронними органами.

Модерувала зустріч заступниця бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка.

«Три місяці тому був посланий сигнал усій системі правоохоронних органів, що тиск на доброчесний бізнес є неприпустимим. Сьогодні ми маємо відчутні практичні результати. Також можемо сміливо засвідчити, що держава та бізнес готові взаємодіяти та спільно напрацьовувати рішення проблем», – зазначив у відеозверненні Голова Офісу Президента Андрій Єрмак,  розпочинаючи захід.

«Регулярні зустрічі Офісу Генерального прокурора з представниками бізнес-спільноти на майданчику Ради бізнес-омбудсмена стають драйвером вирішення давно назрілих проблем», – підкреслив бізнес-омбудсмен.

Андрій Костін підписав оновлену редакцію Стандартів діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій, які відтепер стали обов’язковими до виконання прокурорами. Удосконалені Стандарти враховують рекомендації Ради бізнес-омбудсмена в частині надання Стандартам обов’язкової сили під час здійснення прокурорами процесуального керівництва досудовим розслідуванням, а також застосування «запобіжників» від необґрунтованого обшуку. 

На заході Генеральний прокурор надав результати аудиту кримінальних проваджень, порушених проти бізнесу: закрито майже п’яту частину проваджень цієї категорії (1218 із 6471, що були виявлені під час аудиту).

«Вдячні бізнес спільноті за активну взаємодію та діалог і докладаємо усіх зусиль для розвитку нашої співпраці. За даними Американської торгівельної палати, 82% скарг від членів асоціації були вирішені позитивно. На початку лютого цей показник був на рівні 52%. Відновлення справедливості, захист інтересів усіх, хто працює чесно, — найкращий маркер роботи прокурорів і один з наших головних орієнтирів»,  – зазначив Андрій Костін.

Ми маємо спільну думку з Генеральним прокурором в тому, що вже існуючі закони потрібно впроваджувати розумно та із правильними сигналами, в дусі законного сприяння бізнесу. Саме таке бачення ми просуваємо у нашій Декларації розсудливого та справедливого адміністрування, яка має стати дороговказом для прозорих відносин між державою та підприємцями. Ключовим має стати підхід «спершу консультування», який означатиме відхід від архаїчних каральних для підприємців практик через попередження та виправлення можливих помилок», – зауважив Роман Ващук.

За результатами зустрічі бізнес-омбудсмен Роман Ващук та Генеральний прокурор Андрій Костін окреслили пріоритетні кроки для зменшення тиску на бізнес та захист доброчесних підприємців:

  • впровадження в практику державних органів принципу «спершу консультування»;
  • спільне звернення із закликом до державної влади обрати доброчесних керівників Державної податкової служби та Державної митної служби;
  • оновлення БЕБ, проведення прозорого відбору керівництва, обрання нових детективів, створення регіональних підрозділів Бюро.

Рада бізнес-омбудсмена підтримує відкритий формат взаємодії Офісу Генпрокурора з бізнесом-спільнотою та, прагнучи врегулювання проблемних питань питань підприємців у правоохоронній сфері, готова надалі надати свій майданчик для регулярних зустрічей та медіації.

***

Читайте такожЧи виконали правоохоронні органи рішення РНБО про захист бізнесу під час війни?

Джерело: Рада бізнес-омбудсмена України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»