• Посилання скопійовано

БЕБ провело масштабні обшуки на тютюнових фабриках (одного з виробників позбавили ліцензії)

Загалом до проведення обшуків у виробників нелегальних тютюнових виробів було залучено понад 100 співробітників Бюро, 10 криміналістів та 10 фахівців ДПС, а також Нацполіція та технічні спеціалісти

БЕБ провело масштабні обшуки на тютюнових фабриках (одного з виробників позбавили ліцензії)

Після масштабних обшуків Бюро економічної безпеки (БЕБ) на тютюнових фабриках одного з виробників позбавили ліцензії.

Про це заявив керівник підрозділу детективів захисту економіки у сфері обігу підакцизних товарів БЕБ Віктор Лисенко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його виступ.

За його словами, у межах розслідування кримінальних проваджень було призначено низку експертиз. Надалі Державна податкова служба провела фактичну перевірку та за її результатами анулювала одній із компаній-фігурантів ліцензію на виробництво тютюнових виробів, додав представник БЕБ.

Лисенко уточнив, що загалом до проведення обшуків у виробників нелегальних тютюнових виробів було залучено понад 100 співробітників Бюро, 10 криміналістів та 10 фахівців Державної податкової служби, а також Нацполіція та технічні спеціалісти.

За їх підсумками детективи БЕБ вилучили дві лінії для виробництва сигарет та 18 тонн тютюнової сировини на неліцензійному складі одного з виробників, одну лінію для переробки тютюнової сировини – на складі, який не зазначено виробником, понад 3 тисячі електронних сигарет з переклеєними датами виготовлення, залишки пакувальної тари, близько 5 тонн тютюну, який зберігався на складі одного з виробників без відповідної ліцензії та зразки тютюнової продукції, щодо яких призначено порівняльні експертизи тощо.

Лисенко додав, що наразі щодо вилучених під час обшуків зразків призначено понад 20 різних експертиз, слідчі дії тривають.

У БЕБ також зазначили, що матеріали стосовно ще одного виробника передані до Державної податкової служби для прийняття рішення щодо позбавлення його ліцензії.

Своєю чергою, представники бізнес-асоціацій під час круглого столу відзначили, що ефективність роботи БЕБ останнім часом суттєво підвищилась, бізнес сподівається, що ця тенденція зберігатиметься і надалі.

Зокрема, в асоціації «Укртютюн» зауважують, що за останні два роки правоохоронними та контролюючими органами виконано величезний обсяг роботи.

«Компанії-члени асоціації сподіваються, що у майбутньому позитивна динаміка та темпи роботи Бюро економічної безпеки й інших органів у цьому напрямі збережуться», – зазначила під час зустрічі гендиректор асоціації Наталія Фесюн.

Цю думку поділяють представники Американської торгової палати.

«Попри те, що минуло менше двох місяців від проведення перевірок, ми вже бачимо перші результати. Податкові надходження від тютюнових акцизів до бюджету зростають, і це найголовніший ефект роботи правоохоронних органів», – розповів співголова комітету Американської торгової палати України Михайло Поляков.

Як повідомлялося, раніше в. о. директора Бюро економічної безпеки Сергій Перхун та президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) Володимир Щелкунов підписали меморандум про співпрацю для протидії економічним злочинам.

У ICC Ukraine зазначили, що завдяки ефективним заходам Бюро економічної безпеки за останні два роки тіньовий ринок сигарет скоротився на 7,7%, досягнувши рівня в 18%, що все одно залишається надто високим показником і потребує подальшої активної роботи й консолідації зусиль правоохоронців та громадського сектору.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 358
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6056
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459