• Посилання скопійовано

Уряд дозволив планові перевірки органами ринкового нагляду деяких видів нехарчової продукції

Поновлено планові перевірки органами ринкового нагляду деяких видів нехарчової продукції. Йдеться про дитячі іграшки, ліфти та ліфтове обладнання, електричні та електронні пристрої, обігрівачі та інші товари

Уряд дозволив планові перевірки органами ринкового нагляду деяких видів нехарчової продукції

Міністерство економіки України розповідає, що Кабінет Міністрів України частково поновив планові перевірки органами ринкового нагляду деяких видів нехарчової продукції, яка може бути потенційно небезпечною для споживачів. Йдеться про дитячі іграшки, ліфти та ліфтове обладнання, електричні та електронні пристрої, обігрівачі та інші товари. Відповідну Постанову затверджено на засіданні Уряду 6 вересня 2024 року.

«Майже від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну діяв мораторій на перевірки нехарчової продукції. Зараз ми частково повертаємо державний контроль за потенційно небезпечною продукцією. Це допоможе захисту людей від придбання та використання небезпечної продукції, щодо якої ми регулярно отримували скарги, як від громадян, так і від легального бізнесу через її низьку якість. Водночас Міністерство економіки України та Рада бізнес-омбудсмена моніторитимуть дотримання норм чинного законодавства та прозорість роботи органів державного ринкового нагляду під час перевірок бізнесу.

Це рішення є також вимогою європейських партнерів. Це необхідний крок у межах рекомендацій Європейської Комісії з підготовки до укладення Угоди АСАА («промислового безвізу») та програми Ukraine Facility», – зазначив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Планові перевірки органів державного нагляду будуть стосуватися:

  • рухомого обладнання, що працює під тиском – перевірятиме Держпраці; 
  • засобів індивідуального захисту – Держпраці; 
  • ліфтів та компонентів безпеки для ліфтів –  Держпраці; 
  • колісних транспортних засобів, нових частин та обладнання, які можуть бути встановлені або використані на колісних транспортних засобах – Укртрансбезпека; 
  • медичних виробів та виробів для діагностики in vitro (дослідження зразків крові або тканин, взятих із людського тіла) – Держлікслужба;
  • активних медичних виробів, які імплантують – Держлікслужба;
  • іграшок – Держпродспоживслужба (ДПСС);
  • електричного та електронного обладнання – ДПСС; 
  • обігрівачів приміщень та комбінованих обігрівачів – ДПСС.

В Уряді впевнені, що часткове повернення державного нагляду сприятиме покращенню якості та безпеки нехарчової продукції. Також це підвищить конкуренцію – у продажу з’явиться більше якісних товарів. Поступово це наблизить український споживчий ринок до внутрішнього європейського ринку та сприятиме укладенню Угоди про «промисловий безвіз»  між Україною та ЄС.

Нагадаємо, для покращення взаємодії з бізнесом Уряд запустив бета-тестування онлайн-платформи «Пульс». Мета платформи – створити єдиний цифровий інструмент для прозорих відносин між державою та бізнесом для підвищення якості державних послуг. Тепер кожен підприємець може поставити оцінку послугам, які надає держава.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»