• Посилання скопійовано

Всі сервіси Держпродспоживслужби планують автоматизувати

За словами очільника Держпродспоживслужби, початок технічного аналізу наших реєстрів та програмного забезпечення – це черговий крок на шляху до цифровізації цього органу

Всі сервіси Держпродспоживслужби планують автоматизувати

У рамках цифрових трансформаційних процесів Держпродспоживслужба розпочала незалежний технічний аналіз своїх реєстрів, програмного, серверного та технічного обладнання. Мета – виявити всі проблемні моменти та отримати фахові висновки щодо того, як забезпечити найвищий рівень захисту та вдосконалити роботу реєстрів, серверного, технічного обладнання та інформаційно-комунікаційних систем, у тому числі й для впровадження системи еФуд.

Тристоронній договір про початок технічного аналізу підписали Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, виконавець – ТОВ «Елекс Європа» та Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа».

«Початок технічного аналізу наших реєстрів та програмного забезпечення – це черговий крок на шляху до цифровізації Держпродспоживслужби, адже ми завершуємо нашу “паперову еру”. Без сучасних реєстрів ми не зможемо надавати якісні онлайн-послуги громадянам та бізнесу. Після незалежного обстеження ми матимемо чіткий, поетапний план їх реформування та вдосконалення», – зазначив очільник Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

Таким чином, протягом наступних трьох місяців незалежні it-спеціалісти працюватимуть над інвентаризацією обладнання та серверів, що забезпечують функціонування 26 ІКС Держпродспоживслужби, її  територіальних органів, підприємств, установ та організацій. У тому числі буде проаналізовано систему електронного документообігу служби, а також систему роботи боді-камер, серверів та інших технічних засобів, які використовуються під час інспектувань.

«Аудит Держпродспоживслужби, який ми нещодавно провели разом із Мінцифри, показав багато застарілих механізмів, які, на жаль, досі функціонують у Держпродспоживслужбі. Це був перший такого рівня аудит в державних органах. Ми здійснили перевірку законодавчого регулювання систем і реєстрів, бізнес-процесів надання послуг та загальне функціонування реєстрів Держпродспоживслужби. Сьогодні ж ми починаємо детальний аналіз безпосереднього функціонування реєстрів, як ІТ-систем. На виході ми отримаємо рекомендації щодо вдосконалення їхньої роботи, зокрема й необхідні зміни, які потрібно зробити у рамках створення Державної електронної системи eFood», – додала радниця Голови Держпродспоживслужби Соломія Старосольська.

«Маємо за честь допомогти Держпродспоживслужбі з проведенням комплексного технічного аналізу  ІТ-систем. До проєкту залучено команду фахівців, що володіють значним досвідом у аналізі та побудові складних інформаційних систем у галузі державного адміністрування, і серед наших пріоритетів є: ретельна оцінка поточних ІТ-систем, виявлення потенційних вразливостей і розробка рекомендацій щодо стратегічних удосконалень для підвищення ефективності та безпеки. Ця ініціатива підкреслює наше прагнення бути задіяними у процесі цифрової трансформації державних служб України», – зауважив керівник напряму компанії ELEKS Владислав Гапанович.

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»