• Посилання скопійовано

З якого періоду буде запроваджено стандартний аудиторський файл SAF-T UA?

Стратегією з 2025 року, зокрема, передбачено впровадження ІТ-рішень для обробки даних SAF-T UA для великих платників податків (запуск у використання системи «Е-аудит»). А з 2027 року – для всіх платників податків, які є платниками ПДВ

З якого періоду буде запроваджено стандартний аудиторський файл SAF-T UA?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що відповідно до вимог п. 85.2 ПКУ платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

При цьому великий платник податків  на запит контролюючого органу зобов’язаний також надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» копії таких документів, що створюються ним в електронній формі з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту.

На виконання вимог п. 85.2 ПКУ загальний формат та порядок подання такої інформації визначено наказом Мінфіну від 07.11.2011 №1393 «Про затвердження Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі».

Порядком №1393 визначено формат і структуру надання документів ВПП на запит контролюючого органу в електронній формі, що належать або пов’язані з предметом перевірки.

Розпорядженням КМУ від 27.12.2023 №1218-р схвалено Національну стратегію доходів до 2030 року, якою передбачено удосконалення процесів організації та проведення документальних і фактичних перевірок (розділ 4.2.2(b) Стратегії).

Одним із пріоритетів у цьому напрямі є цифрова трансформація основних процесів контрольно-перевірочної роботи та застосування новітніх підходів до її проведення, де ключовим заходом є запровадження в діяльність органів ДПС процедури електронного аудиту («Е-аудит»).

Отже, Стратегією з 2025 року, зокрема, передбачено впровадження ІТ-рішень для обробки даних SAF-T UA для великих платників податків (запуск у використання системи «Е-аудит»). А з 2027 року – для всіх платників податків, які є платниками ПДВ.

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»