
Аналітичний підхід податкової Києва: 10 млн грн додаткових надходжень завдяки ефективному контролю за поданою звітністю КІК.
Головне управління ДПС у м. Києві застосовує аналітичний підхід для виявлення податкових ризиків, що дозволяє забезпечити додаткові надходження до бюджету.
Про що йдеться?
Податківці столиці провели порівняльний аналіз Звітів про КІК та Декларацій про майновий стан і доходи фізичних осіб. Під час аналітичної роботи встановлено непоодинокі випадки невідповідностей.
Зокрема, у рядку 29 Звіту платники зазначили суми дивідендів, отримані іноземними компаніями від українських юридичних осіб. Однак не включили ці доходи до Декларації фізичної особи, попри чіткі вимоги Податкового кодексу України (такі суми вважаються доходами контролюючої особи та підлягають оподаткуванню за ставкою 5% ПДФО та 1,5% військового збору).
Податкова Києва надіслала таким платникам офіційні повідомлення із зазначенням виявлених невідповідностей, податкових ризиків та роз’ясненням законодавчих норм.
Які перші результати?
На сьогодні столичними платниками подано уточнюючі декларації та добровільно сплачено податки. У підсумку,бюджет отримав додатково 10 млн грн, з яких 7,7 млн грн – податок на доходи фізичних осіб, а 2,3 млн грн – військовий збір.
Системна робота у цьому напрямі продовжується.
З метою відпрацювання ризиків, пов’язаних із контролюючими особами КІК, лише за останні чотири місяці податкова служба Києва надіслала понад 1000 запитів.
Звертаємо увагу, що граничний термін подання звіту про контрольовані іноземні компанії за 2024 звітний рік для контролюючої особи – фізичної особи – резидента України минає 01 травня 2025 року. Декларування прибутків КІК та дотримання податкової дисципліни забезпечує податкову справедливість, прозорість фінансових операцій та підвищує загальний рівень податкової культури.