• Посилання скопійовано

Рейдові перевірки транспорту на дорогах: затверджено Вичерпний перелік питань

Мінрозвитку затвердило Вичерпний перелік питань щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, який перевіряється під час проведення рейдової перевірки посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті

Рейдові перевірки транспорту на дорогах: затверджено Вичерпний перелік питань

Мінрозвитку наказом від 16.04.2025 №703 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 05.05.2025 за №666/44072) затвердило Вичерпний перелік питань щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, який перевіряється під час проведення рейдової перевірки посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті.

Цей перелік набере чинності 18 травня 2025 року (разом з постановою КМУ від 07.02.2025 №141, якою затверджено новий Порядок проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі)).

 

Нагадаємо, що рейдовим перевіркам підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних автомобільних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

За п. 4 Порядку рейдова перевірка проводитиметься на підставі направлення на рейдову перевірку (у паперовій або електронній формі (за наявності технічної можливості) із зазначенням посадових осіб за формою згідно з додатком 1, що складається та підписується керівником або заступником керівника Укртрансбезпеки або її територіального органу.

Направлення складається з урахуванням стану аварійності, періоду, що минув від дати попередньої перевірки, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, необхідності забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, перевірки дотримання умов перевезень та інших обставин.

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється дотримання автомобільними перевізниками та водієм вимог законодавства про автомобільний транспорт. Власне для цього Укртрансбезпека розробила, а Мінрозвитку затвердило Вичерпний перелік питань, який перевіряється під час проведення рейдової перевірки посадовими особами. А саме для:

  • внутрішніх перевезень пасажирів (регулярні, нерегулярні, на таксі, легковими авто на замовлення, самозайнятим перевізником, автобусами та легковими авто для власних потреб, 
  • вантажних перевезень (у внутрішньому сполученні),
  • міжнародних перевезень пасажирів і вантажів.

Перелік можна завантажити за посиланням.

Наприклад, перелік питань щодо перевезення пасажирів на таксі є таким:

1. Наявність та надання водієм для перевірки документів, на підставі яких виконується перевезення:

  • посвідчення водія відповідної категорії;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • протокол перевірки технічного стану транспортного засобу;
  • договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

2. Відповідність кількості пасажирів, що перевозиться в транспортному засобі, його пасажиромісткості.

3. Оснащення таксі справним таксометром.

4. Виконання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства України про автомобільний транспорт.

5. Наявність відповідної ліцензії на господарську діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»