• Посилання скопійовано

Відсутність підтвердної первинки щодо перевезення нафтопродуктів призводить до штрафів: судова практика

Позивачем не надано до ДПС та до суду Журналу реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів у резервуарах за ф. №7-НП, паспортів якості на відвантажений нафтопродукт, актів матеріально-відповідальної особи. Все це призвело до накладання штрафів

Відсутність підтвердної первинки щодо перевезення нафтопродуктів призводить до штрафів: судова практика

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що контролюючим органом проведено документальну позапланову перевірку платника, за наслідками якої складено акт перевірки та встановлено недостовірність відображених платником даних податкового обліку, що відповідно виключає право формувати податковий кредит. На підставі акта перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення, яким зменшено розмір від’ємного значення суми ПДВ та збільшено суму грошового зобов’язання з ПДВ на загальну суму 682 634,25 гривень.

Суд зазначив, що до правовідносин з постачання, перевезення, прийняття, обліку нафтопродуктів повинен застосовуватись порядок приймання та транспортування нафти і нафтопродуктів під час надходження автомобільним транспортом, що врегульований Інструкцією «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти  і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України», затвердженою спільним наказом Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства палива та енергетики України, Державного комітету з питань  технічного регулювання та споживчої політики України від 20.05.2008 №281/171/578/155.

Колегія суддів вважає, що до документального забезпечення господарських операцій з нафтопродуктами існують додаткові вимоги, передбачені вищенаведеною інструкцією.

Позивачем не надано до податкового органу та до суду Журналу реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою №7-НП, паспортів якості на відвантажений нафтопродукт, актів матеріально-відповідальної особи про прийнятий нафтопродукт, оборотно-сальдових відомостей за січень 2020 року, регістрів бухгалтерського обліку щодо оприбуткування товару сировини вуглеводневої.

Колегія суддів дійшла до висновку, що формальна наявність договорів, податкових та видаткових накладних, товарно-транспортних документів не є достатнім та беззаперечним документальним підтвердженням фактичного виконання договірних відносин і не дає можливості суду дійти обґрунтованого і переконливого висновку про фактичне проведення господарських операцій. Первинні документи та податкові накладні не можуть бути свідченням фактичного виконання операцій з постачання за наявності у справі обставин, які виключають можливість такої поставки між суб’єктами.

Зазначені аргументи призвели до винесення постанови Другим апеляційним адміністративним судом від 24 квітня 2025 року у справі №440/12585/24 на користь контролюючого органу.

Джерело: ДПС у Полтавській області

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»